Wanneer je producten produceert dan maak je gebruik van grondstoffen uit de natuur. Enerzijds zijn de grondstoffen nodig om het product daadwerkelijk vorm te geven. Anderzijds zijn grondstoffen nodig om de machines te laten werken die nodig zijn, het product te transporteren en om het product te promoten op de markt. Wanneer je de producten uit de natuur haalt, verandert dit iets in de natuurlijke kringlopen. Jarenlang is er van alles uit de natuur gehaald aan grondstoffen, zonder de effecten ervan te zien op lange termijn. Vandaag de dag is er veel meer oog voor duurzame productie: Dat wat je uit de natuur haalt, ook weer teruggeven, zodat de kringlopen in balans blijven en er geen schadelijke gevolgen worden achtergelaten.
Duurzaam met de natuur omgaan staat hoog op de politieke agenda's. In het kader van de eindopdracht ga je de komende lessen bekijken wat er nodig was om jouw product (wat je gaat hergebruiken) in eerste instantie te produceren. Als je dat weet kun je beschrijven wat de gevolgen zijn als je jouw product zou weggooien én wat je voorkomt door jouw product te herbruiken.
Je legt uit wat duurzaam omgaan met het milie inhoudt (onttrekken en aanvullen)
Je legt uit hoe niet-duurzaam omgaan met het milieu lokaal en mondiaal leidt tot versterkt broeikaseffect, uitputting van grondstoffen, verlies van natuur, en gezondheidsproblemen door vervuiling van water en leefomgeving.
Video
Bekijk onderstaande video ter introductie van dit onderwerp (wanneer je de les hebt bijgewoond, heb je deze video al bekeken in de les, dus hoef je dat nu niet te doen).
Productie van computerchips https://schooltv.nl/video-item/nieuwsuur-in-de-klas-productie-van-computerchips