Eindproduct

Als eindproduct van dit katern schrijf je het verhaal van een emigrant die uit een land uit de Caribische regio naar de Verenigde Staten, Canada of een Europees land is vertrokken. In het korte verhaal of dagboekfragment beschrijf je de ervaringen en emoties van de door jou verzonnen personage rondom de migratie. In je verhaal moet je uitleggen hoe de push- en pullfactoren van invloed zijn geweest op de beslissing van het personage.

Ga als volgt te werk

  1. Kies een land uit het Caribisch gebied. Dat kan een land zijn waarover je in deze opdracht al iets gelezen hebt, maar het mag ook een ander land zijn. Overleg met je docent. Hij/zij zorgt dat er verschillende landen worden gekozen binnen de klas
  2. Kies een bestemmingsland, kies uit: de Verenigde Staten, Canada of een Europees land.
  3. Bedenk een personage. Man of vrouw? Hoe oud ongeveer? Gezinssituatie? Beroep? Etc.
  4. Onderzoek welke specifieke push- en pullfactoren voor je personage van toepassing zijn in de door jou gekozen landen.
  5. Creƫer met de verzamelde informatie een fictief, maar realistisch verhaal/dagboekfragment van ongeveer 400 woorden, waarin je de ervaringen en emoties van je personage beschrijft.
  6. Begin met het beschrijven van de keuze, en beschrijf daarna de voorbereidingen op de reis en de reis zelf. Vervolgens beschrijf je hoe het hem of haar vergaat in het nieuwe land, maar bijvoorbeeld ook hoe hij/zij contact houdt met het moederland.
  7. Laat je verhaal lezen door een of twee klasgenoten. Lees zelf ook de verhalen van enkele klasgenoten. Bespreek de verhalen met elkaar. Geef je reactie op de migratie-ervaringen en de ingewikkeldheid van de keuzes die migranten maken.
  8. Pas je verhaal eventueel nog wat aan. Lever het definitieve verhaal in bij je docent.

Succes.