Leren competenties in te zetten; omgaan met verschillen in begeleiding; omgaan met collega’s; inzicht in eigen arbeidsvaardigheden; opvolgen procedures en instructies; werken met (gevaarlijke) materialen en gereedschappen; afspraken nakomen; solliciteren.
De Onderwijsspecialisten hebben basisarrangementen Voorbereiding op dagbesteding en arbeid ontwikkeld waarin doelen staan, die minimaal in die periode en dat leerjaar behaald dienen te worden.
Het Participatiewiel is een leidraad voor integrale participatiebevordering. Professionals en beleidsmakers kunnen met behulp van het wiel werken vanuit wat mensen belangrijk vinden en wat hun doelen zijn, in plaats van te redeneren vanuit wetten en regels. bv. Zorginstelling Heliomare heeft het participatiewiel ingezet als denkraam om jongeren te ondersteunen