Over de pilot

wiskundedocent voor een krijtbord met een simpele somIn het kader van het tegengaan van kansenongelijkheid worden scholen gestimuleerd om heterogene brugklassen in te richten. Bij het werken met heterogene brugklassen worden docenten gehinderd door het gebrek aan leerweg-doorbroken leermateriaal. Het doel van deze pilot is om een complete collectie open leermateriaal te ontwikkelen voor het vak wiskunde, gericht op heterogene onderbouwklassen van het vmbo. Het leermateriaal zal de kerndoelen van leerjaar 1 en 2 van het vmbo-bl, vmbo-kl, vmbo-gl/tl en havo dekken en in zich verenigen. Het leermateriaal wordt ontwikkeld door wiskundedocenten met 10+ jaren ervaring in het vmbo.

Impuls open leermateriaal steunt dit project

Hoe komt open leermateriaal in de praktijk het beste tot zijn recht? Om dit te ontdekken, ondersteunt Impuls Open Leermateriaal projecten met begeleiding en subsidie. We monitoren deze projecten en de kennis die we opdoen, borgen we en maken we beschikbaar voor anderen. Zo geven we open leermateriaal een rotsvast fundament.

De pilot "wiskunde voor heterogene onderbouwklassen vmbo" heeft in de eerste lichting een positief advies van de jury gekregen. De jury vond het een mooi uitgewerkt project met een duidelijk doel voor ogen. De uitwerking van plan ziet er wel realistisch uit en kosten daarmee ook.

 

Bekijk alle pilots Website Impuls Open Leermateriaal