In het kader van het tegengaan van kansenongelijkheid worden scholen gestimuleerd om heterogene brugklassen in te richten. Bij het werken met heterogene brugklassen worden docenten gehinderd door het gebrek aan leerweg-doorbroken leermateriaal. Het doel van deze pilot is om een complete collectie open leermateriaal te ontwikkelen voor het vak wiskunde, gericht op heterogene onderbouwklassen van het vmbo. Het leermateriaal zal de kerndoelen van leerjaar 1 en 2 van het vmbo-bl, vmbo-kl, vmbo-gl/tl en havo dekken en in zich verenigen.
De inhoud van het leermateriaal zal gebaseerd zijn op de leerdoelen die voortvloeien uit de kerndoelen, wetenschappelijke inzichten met betrekking tot didactiek en bekende wiskundemethoden uit Nederland. Ook zal er gebruik worden gemaakt van wiskundemethoden uit landen waar gewerkt wordt met heterogene klassen zoals Zweden, Verenigd Koninkrijk en Noorwegen. Daarnaast zal AI ingezet worden om kwantiteit van materiaal te verzorgen. Hiermee willen we een breed aanbod van verwerkingsopdrachten creëren waaruit docenten passend materiaal kunnen selecteren. Bij het leermateriaal komt een docentenhandleiding en instructievideo's waarin wordt uitgelegd hoe het materiaal gekopieerd, gearrangeerd en aangepast kan worden. Het leermateriaal zal dus ook in homogene klassen ingezet kunnen worden, zowel als volledige methode als voor docenten om te kunnen differentiëren, variëren en arrangeren.
Aeres vmbo legt in het nieuwe schoolplan nog meer nadruk op omgaan met verschillen en het bieden van kansen aan leerlingen in hun ontwikkeling. Op meerdere locaties zijn er pilots met heterogene brugklassen opgestart, om samen met leerlingen te ontdekken wat de beste route is naar de bovenbouw. Tegelijkertijd wil Aeres leerlingen zoveel mogelijk uitdagen om het beste uit zichzelf te halen, voor alle verschillende vakken. Geschikte leermiddelen, voor het op verschillende niveaus werken aan kerndoelen voor de onderbouw, zijn daarbij onmisbaar.
De ontwikkelaars, tevens gebruikers van het lesmateriaal zijn de initiatiefnemers van dit project. Nog dit schooljaar wordt tijdens een projectdag voor de heterogene brugklassen een projectgroep geformeerd. Van alle locaties die werken met heterogene brugklassen zal een tweetal vakdocenten aansluiten. Zij gebruiken het materiaal en voorzien de leermiddelen van feedback en koppelen deze terug naar de ontwikkelaars van de leermiddelen. De projectgroep heeft regelmatig contact met elkaar. Bijeenkomsten zullen zowel fysiek als via Teams gepland worden.