5.2 Bruggen

De laatste jaren worden er steeds meer bruggen gebouwd die naast de brugfunctie ook ware kunstwerken zijn. Ondanks de vreemde kunstzinnige vormen zijn vaak de basisprincipes van de verschillende bruggen wel te ontdekken. Kijk maar eens naar de volgende ontwerpen en lees dan dit verslag over bruggen maar eens.

 

Bridge Designer 2016

Met het programma Bridge Designer 2016 kun je zelf een brug ontwerpen en testen.

Start het programma Bridge Designer op een van de laptops op het Science Plein. Voor zelf installeren: zie onderaan pagina.

Volg de instructies op het scherm.

 

Ook al worden alle mogelijke situaties tijdens het ontwerpen meegenomen in de berekeningen er kunnen zich altijd situaties voordoen die niet te voorzien waren. Het bekendste voorbeeld hiervan is wel de Tacoma bridge in de jaren 40 van de vorige eeuw.
Maar zelfs de Erasmusbrug in Rotterdam blijkt van hetzelfde probleem last te hebben.

Dat het bouwen van bruggen ook uitdagend kan zijn blijkt wel uit de volgende links
Bruggenwedstrijd (link stuk)
Spaghettibridge
Greenwich (link stuk)
Camuson
Bayleybrug
Scoutingbrug
 

Bridge Designer downloaden

Download de software voor het ontwerpen van een brug:  Bridge Designer

Kies het besturingssysteem (zoals Windows, MacOS) uit de lijst en installeer de software. De screenshots hieronder kunnen afwijken van de nieuwste versie.