Hoe is de Wikiwijs Gespecialiseerd onderwijs ingericht?
Het uitgangspunt is het Landelijk doelgroepenmodel. Iedere wikiwijs is ingericht op thema én op basis van de leerlijnen PO/SBO/SO, leerlijn SO-ZML en de leerlijn VSO. Bij de Wikiwijs Digitale geletterdheid en Praktijkvakken zijn de uitstroomstemming toegevoegd. Dit scheelt zoeken naar geschikt leermateriaal.
Het beschikbare open leermateriaal kan naar eigen inzicht aangepast worden. Als je merkt dat een bepaalde les niet werkt, dan pas je het aan voor een volgende klas.
Het kan een hele leerlijn zijn, maar ook een losse les of een fragment van een video ofeen artikel.
Waarom is het delen van open leermateriaal belangrijk?
Voor leerroute 1 t/m 3 zijn er weinig geschikte methodes. Veel leraren maken zelf lesmateriaal. Het beschikbaar stellen en delen van grotere variatie aan goed, op maat gemaakt en flexibel inzetbaar leermateriaal, bespaart tijd. Die waardevolle tijd kun je besteden aan bijvoorbeeld meer contact met je leerlingen.
Voor leerroute 4 t/m 6 is het een belangrijke aanvulling op de bekende educatieve methodes. Vaak zijn de de stappen in de reguliere methodes te groot of is er te weinig oefenmateriaal in een bepaald niveau.
Hoe meer open leermateriaal gedeeld wordt, hoe meer de leerling op maat en zelfs op verschillende niveaus les krijgt, waardoor de leerling meer regie heeft op zijn eigen onderwijs.
Samenwerkingsverband De verbinding in de regio Arnhem heeft 5 professionals geïnterviewd over hun visie op Open leermateriaal. Ook publiceerden zij een podcast over de kansen van Open Leermateriaal aflevering 3 ' Open leermateriaal'