Over deze les
Methode: Taal Actief
Groep: 4
Thema: 7
Week: 2
Les: 7
Benodigdheden:
- Digibord + Gynzy/taalmethode
- Wisbordje en stift
- Chromebook
- Google Drive omgeving i.v.m. Google Documenten
- Google Classroom
Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Gemiddeld
Doelen taal
- Je leert hoe je een groepje van 3 woorden maakt die in een zin bij elkaar horen.
Digitale geletterdheid
- Praktische ICT-basisvaardigheden:
- Vaardig omgaan met een toetsenbord (fase 2).
- Gebruiken van de basisfunctionaliteit van apps voor tekeningen, tekst en presentaties (fase 2)
Lesdoelen digitale vaardigheden
- De leerlingen kunnen tekst typen, de cursor op de juiste plek plaatsen en een fout corrigeren door backspace te gebruiken.
- De leerlingen weten hoe ze het laatste ongedaan kunnen maken (Ctrl+z of het pijltje)
Benodigde voorkennis
- De leerlingen kunnen werken in Google Classroom.
- De leerlingen kunnen werken in Google Documenten.
Lesomschrijving
Introductie/inleiding:
Schrijf de volgende zin op het bord: "Op deze school vind je.....". Laat de kinderen deze zin afmaken (zie handleiding).
Instructie:
Start met het opfrissen van het lidwoord/zelfstandig naamwoord en bijvoeglijk naamwoord door de leerlingen op een wisbordje te laten schrijven:
- 3 lidwoorden.
- een zelfstandig naamwoord van iets wat je ziet in de klas.
- een bijvoeglijk naamwoord over de jurk/trui van de juf/meester.
Geef de uitleg zoals staat aangegeven in de methode. Bespreek de instapkaart.
Herhaal hoe je een Google Document opent via Google Classroom, de opdracht staat daar al klaar (zie werkblad).
Verwerking:
De leerlingen maken de les van het taalboek in Google Classroom. Hier staat het werkblad klaar, dat ingevuld kan worden per leerling.
Tijdens het maken van de opdracht behandel je de twee digitale vaardigheden.
Afsluiting/evaluatie:
Bespreek met de leerlingen wat zij van de les vonden. Laat hen de volgende zin afmaken met een groepje van 3 woorden: 'Ik vond dit ...'
Bijlage:
Taal Actief - groep 4 - thema 7: werkblad zinnen maken
Datum publicatie: maart 2024
Ga terug naar de homepage