Over deze les

Methode: Staal

Groep: 8

Thema: Mysteries

Les: 9/10/11

Benodigdheden:

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Gemiddeld

Doelen taal

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

Lesdoelen digitale vaardigheden

Benodigde voorkennis

Lesomschrijving

Introductie/inleiding (5-10 minuten):

Eerst maak je les 8, 9 en 10 (deze les is een vervanging van les 11)

Begin de les door te bespreken wat een podcast is en wat voor soort verhalen er in podcasts worden verteld. Vertel de leerlingen dat ze vandaag hun eigen geschreven verhaal gaan opnemen als podcast.

Instructie (40-50 minuten):

Deel de leerlingen in groepjes van twee of drie en geef ze de opdracht om hun zelfgeschreven verhaal voor te bereiden. Laat de leerlingen hun verhaal voorlezen aan hun groepsgenoten en bespreek samen hoe het verhaal kan worden verbeterd of ingekort. Leg daarna de app iMovie uit en hoe we het verhaal gaan opnemen.

Verwerking:

De leerlingen zoeken een afbeelding op het internet die past bij hun verhaal en slaan deze op op hun iPad. Vervolgens openen de leerlingen de app iMovie en voegen hun afbeelding toe. Daarna kunnen de leerlingen hun verhaal opnemen op de iPad met behulp van de opnamefunctie in iMovie. Laat de leerlingen hun opnames beluisteren met behulp van koptelefoons en geef feedback op de kwaliteit van de opname. Laat de leerlingen vervolgens hun opnames bewerken door eventueel geluidseffecten en muziek toe te voegen. Bespreek samen hoe de leerlingen de sfeer van het verhaal kunnen versterken door middel van geluiden en muziek.

Afsluiting/evaluatie (10-15 minuten):

Laat de leerlingen hun podcasts aan elkaar presenteren. Bespreek samen hoe de leerlingen hun podcasts kunnen verbeteren door bijvoorbeeld hun stemgebruik, intonatie en tempo aan te passen. Vraag de leerlingen ook om feedback te geven op elkaars podcasts.

Tot slot sturen de leerlingen de opname naar de leerkracht via e-mail. Eventueel kan de leerkracht de videobestanden delen via een Google Site, Google Classroom, Google Drive of via e-mail met de leerlingen.


Datum publicatie: april 2024

Ga terug naar de homepage