Werkwijze en procedure

Procedure voorafgaand aan de BPV-periode

Voorafgaand aan de BPV ga je op school je voorbereiden op de BPV. Je zoekt een geschikte BPV-plek, stelt je leerdoelen op, werkt aan een (creatief) CV en een professioneel portfolio. Daarnaast schrijf je een goede sollicitatiebrief. Onderstaand de checlist 'Procedure voorafgaand aan de BPV-periode'.

 

  Procedure voorafgaand aan de BPV-periode Check
1. Beroepsorïentatie - zoeken naar een BPV-bedrijf (www.stagemarkt.nl) - eventueel bedrijf laten erkennen door SBB (via BPV coördinator - Sanne Hein)  
2. (Creatief) CV maken  
3. (Digitaal) portfolio maken. (voor studenten sign is dit niet altijd nodig)  
4. Sollicitatiebrief schrijven en solliciteren. (bellen, mailen, bij een bedrijf langs gaan)  
5. Als je aangenomen bent dan ga je leerdoelen kiezen  
6. Meld aan Sanne dat je een stage hebt (via teams) en vraag de BPVO aan via je studentendashboard  
7. BPVO digitaal ondertekenen en afspraken maken met het bedrijf voor de start.  

 

Zoeken en vinden van een BPV bedrijf

Hierboven lees je de procedure die geldt voorafgaand aan de BPV periode. Je zoekt zelf naar een BPV plek en krijgt hierin begeleiding van je coach, vakdocenten en BPV coördinator. De ene student vindt makkelijker een BPV plek dan de andere. Dit kan verschillende oorzaken hebben. In uiterste gevallen kan het zo zijn dat een student niet tijdens de start van de stage een plek heeft kunnen vinden. Afhankelijk van de reden dat de student geen stage heeft kunnen vinden wordt er een individueel programma opgesteld. Dit kan bijvoorbeeld zijn dat de student een lesprogramma op school volgt en daarnaast actief blijft zoeken naar een BPV plek.

 

Procedure tijdens de BPV-periode

Tijdens de BPV-periode wordt er van de student verwacht dat hij/zij naast de werkzaamheden binnen het BPV-bedrijf werkt aan een BPV-verslag. Onderstaand de checklist 'Procedure tijdens de BPV-periode'. Verderop wordt bij het kopje 'BPV-verslag' meer uitleg gegeven over de inhoud van het BPV-verslag.

  Procedure tijdens de BPV-periode Check
1. Starten met BPV en twee persoonlijke leerdoelen opstellen.  
2. Leerdoelen bespreken met praktijkopleider.  
3. Start met BPV-verslag (algemene opdrachten)  
4. Uren bijhouden via het studentendashboard en laten goedkeuren door BPV opleider  
5. Maken 2 praktijkopdrachten  
6.

Tussenevaluatie met praktijkopleider(en evt. met BPV-begeleider)

 
7. Praktijkopdrachten laten beoordelen door praktijkopleider  
8.

Eindevaluatie met praktijkopleider (en evt. met BPV-begeleider)

*laat in je laatste stage het formulier: beroepsbekwaam in stage invullen.

 
9. Checken of je praktijkopleider op al je BPV uren akkoord heeft gegeven  
10. BPV-verslag laten controleren door praktijkopleider en inleveren op school bij Sanne