Week 7

Lesonderwerp

Wat als de robots in opstand komen?

Lesdoelen

Kritisch leren nadenken over de gevaren van ICT en Robotica

Theorie

De drie wetten van Robotica

Zoek op internet wat de drie wetten van Robotica inhouden. https://youtu.be/AWJJnQybZlk

Suggesties leeractiviteiten

Opdrachten:  Zoek artikelen en blogs over gevaren van ICT. Zet de gevaren op een rijtje. Kopieer en plak je bronnen. Categoriseer de rijtjes. Check in met een medestudent. Hoeveel categorieën hebben jullie samen?

Kies één categorie. Schrijf een opdracht voor de kinderen op stage waarin je hen bewust maakt van een gevaar. In je opdracht zit een stukje uitleg, een zelf-doen element, een spelletje (relevant aan het onderwerp) en een afsluiting waarin je conclusies trekt met de leerlingen.

Huiswerk

Schrijf op wat de drie wetten van Robotica zijn. Schrijf achter elke wet wat je daarvan vindt. De docent maakt een inlevermap op it’s learning.

Optioneel:

Beantwoord de flipping the classroom lesvraag: Kan je broodrooster straks al jouw geheimen doorvertellen?

https://tweakers.net/nieuws/152948/lg-ontwikkelt-chip-voor-kunstmatige-intelligentie-in-huishoudelijke-apparaten.html