Artikel 1

Telefoongesprek

Situatie:

Bij Nederlands hebben jullie de tekst ‘Niet gebeld is niet gesolliciteerd’ behandeld. Jullie praten door over het onderwerp van de tekst. Iedereen uit jouw klas weet wel een voorbeeld van een goed of heel slecht telefoongesprek te bedenken. Maar over wat nu een goed telefoongesprek is, wordt verschillend gedacht.

Sommige leerlingen geven aan dat het vooral belangrijk is om goed te luisteren tijdens het gesprek. Maar er zijn ook leerlingen die aangeven dat het vooral gaat om het bereiken van je doel. Voor sommige leerlingen is ‘als de boodschap maar overkomt, het maakt niet uit hoe’ het meest belangrijk.

Er zijn nogal wat verschillen! Jullie docent koppelt hier een schrijfopdracht aan. Hij stelt voor om een artikel te schrijven over wat volgens jullie een goed telefoongesprek is.

Je begint het artikel met een korte introductie van jezelf. Vervolgens vermeld je de aanleiding voor het schrijven van dit artikel. Daarna beschrijf je jouw ervaringen met bellen, bijvoorbeeld hoe vaak je belt of in welke situatie je liever een app stuurt in plaats van belt. Vervolgens geef je twee eisen waaraan volgens jou een goed telefoongesprek moet voldoen. Ook geef je een korte beschrijving van een telefoongesprek dat jij hebt gevoerd en waar je heel tevreden over bent. Je legt uit waarom jij zo tevreden bent over dit gesprek. Daarna geef je aan of bel-les op scholen ingevoerd moet worden, of juist niet. Je licht jouw keuze toe. Je rondt het artikel af met jouw idee over het gebruik van de telefoon in de toekomst.

Opdracht:
Schrijf het artikel voor de schoolkrant. Gebruik daarvoor de gegevens uit de situatiebeschrijving en de tekst ‘Niet gebeld is niet gesolliciteerd’. Gegevens die niet in de opdracht staan, moet je zelf bedenken. 

Besteed in jouw artikel aandacht aan de volgende punten:

-  introductie van jezelf;

-  aanleiding om het artikel te schrijven;

-  beschrijving van jouw ervaring met bellen;

-  twee eisen waaraan een goed telefoongesprek moet voldoen;

-  beschrijving van telefoongesprek waar je heel tevreden over bent;

-  uitleg waarom je zo tevreden bent over dat gesprek;

-  jouw mening over het wel of niet invoeren van bel-les op school;

-  toelichting bij mening;

-  jouw idee over het gebruik van de telefoon in de toekomst.

Maak er een samenhangend geheel van en zet er een passende titel boven.
Zet je voor- en achternaam onder het artikel.

Let op: Zorg ervoor dat je tekst minimaal uit 100 woorden bestaat. Bij minder dan 100 woorden krijg je geen punten voor taalgebruik.