les 2: Gezondheid dieren en EHBD

Het is fijn als dierverzorger dat je dieren in nood kunt helpen zodat het dier stabiel is om naar een dierenarts vervoerd te worden. Natuurlijk hoef je niet alle handelingen te kunnen die een dierenarts uitvoert, maar het is wel fijn als je al een aantal waardes kunt controleren en handelingen kunt uitvoeren. Denk bijvoorbeeld aan de volgende situatie:

Je loopt met je hond op straat. Jouw hond zit netjes aan de lijn en wandeld gezellig met je mee. Maar ineens komt er een andere hond aangelopen die geen eigenaar bij zich heeft. Deze hond loopt los en komt op jullie af. Als de hond bij jullie is ontstaat er een gevecht waarbij jouw hond gebeten wordt in zijn oor. De nadere hond schrikt en rent weg, maar jij zit met een gewonde hond op straat. Gelukkig woon je vlakbij. Wat doe je!

 

 

kopverband bij een hond https://www.youtube.com/watch?v=dCpDm33na30

We zijn het er over eens, het is best handig als je zelf een aantal handelingen kunt uitvoeren. Vandaag gaan we uitzoeken welke handelingen je uitvoert als je bij een gewond dier komt. Dit doe je in groepjes en hiervan maak je een powerpoint presentatie. Die presentatie mag je volgende week uitleggen. 

 

De uitleg van de opdracht:

 

succes