Introductie

Maak een document aan in pages of in een andere app. Je maakt heel onderdeel 2 in één document. Als je alle opdrachten van 2A t/m 2D hebt gemaakt, post je jouw bestand op Seesaw en plaats je de link in Egodact . De link noem je: "Deel 2"
In deel 2D vraag je feedback van je vakcoach M&M. Wacht hier niet te lang mee. Je kunt dit het beste doen, voordat je verder gaat met deel 3 van de quest.

 

Je hebt in deel 1 geleerd over hoe de twee tegengestelde wereldideologieën en de bouw van de Berlijnse muur de economie en de politiek beïnvloedde. Natuurlijk had dit alles ook effect op het dagelijks leven van de mensen. In deze opdracht staan we daar bij stil.

Je werkt in dit onderdeel aan de volgende leerdoelen:

 

  • Je leert uitleggen waarin het leven in West- van dat in Oost-Berlijn verschilde voor wat betreft de beperkingen van vrijheid.
  • Je leert nieuwe begrippen die je daarbij nodig hebt: meningsuiting, privacy, kritiek, beweging,
    controleren, spion, veiligheidsdienst, inlichtingendienst, geheime politie, Stasi, pers, privacy
    en censuur.