MBO studenten niveau 3 en 4, klas 1 en 2

Intake: MBO 3 en 4 studenten gaan met de lesgroep op het perceel kijken en bij de werkgroep (opdrachtgever) informeren of er al plannen aanwezig zijn.

Opdracht: Aan de hand van de intake kunnen er opdrachten worden geformeerd, bijvoorbeeld:

  1. Als er nog geen ontwerp ligt zal in goede samenspraak met de werkgroep een ontwerp of deelontwerp kunnen worden gemaakt.
  2. In het plan van aanpak zal een tijdsplanning moeten worden gemaakt van (terrein)werkzaamheden die op volgorde zullen worden uitgevoerd.
  3. Voor de uit te voeren onderdelen zal er een voorcalculatie, materialenlijst en een offerte op tafel moeten komen.
  4. Het onderzoeken van de bodemgesteldheid;
  5. Onderzoeken van de aanwezige flora en fauna;
  6. Watermanagement

De studenten gaan in groepen van 3 aan gerichte opdrachten werken.

Projectbeschrijving: De opdrachten kunnen samengevat worden in groter project bijvoorbeeld: Vooronderzoek bij het starten van de Dorpstuin op een geplande locatie.

Projectplan: Maken van een project plan en het volgen van procedures zoals in de bestandsbijlage(n) is weergegeven.

 

Intakeformulier

opdrachtformulier

Beschrijving product

Template MBO projectplan

voorstel project formulier

Projectplan kleine projecten

Greep krijgen op je opdrachten en projecten

Leidinggeven bij gerichte praktijkopdrachten. MBO niveau 3 en 4 klas 2 gaat leiding geven aan een groep studenten van klas 1 en MBO niveau 1 en 2. De groepsgrootte hangt af van de aard van de opdracht en de begeleidend docent in overleg met de studenten die leiding gaan geven. In de bijlagen leereenheden, lesmateriaal en opdrachten over leidinggeven.

Theorie werken en communiceren

Opodrachten lesboek werken en communiceren

Leereenheid: Communiceren

Leereenheid: leidinggeven in de groene dienstverlening

Verzamel arrangement van leereenheden Groene Ruimte
Verzamel arrangement voor alle Tuin- Park en Landschap leereenheden. Plak de URL in de Google balk.

De lesgroep MBO studenten van niveau 1 en 2 gaan zich orienteren op het terrein waar de dorpstuin ingericht gaat worden. In een gesprek met de werkgroep (opdrachtgever) gaan zij de mogelijkheden bespreken om werkzaamheden op het terrein uit te voeren.

De studenten worden na opdracht aangestuurd door studenten van MBO niveau 3 en 4 klas 1 en 2.

Samen met de begeleidend docent wordt een groepsindeling gemaakt en de taken verdeeld.

De begeleidend docent zal de groep studenten die aan het werk gaan moeten coachen. In het begin zal dit meer tijd vergen om op te starten en zal regelmatig aanwezig moeten zijn. In een later stadium volstaat coaching op afroep.

Het proces kan ook door studenten van het HBO worden bewaakt. 

Template voortgangsrapportage

Faseplan

Hoofdpuntenrapportage

Wijzigingsverzoek

Project evaluatie

Leereenheid: Begeleiden ontwikkeling medewerkers

Leereenheid: Omgaan met conflicten

Leerenheid: Voeren van formele gesprekken met medewerkers

Lesopzet regioleren jaar 1