Bijeenkomst 7

Voorafgaand aan de bijeenkomst

Om meer zicht te krijgen op jouw sterke en ontwikkelpunten kan je een SWOT-analyse maken. In bijlage 3 vind je een format voor het uitwerken van een SWOTanalyse. Verwerk schematisch de volgende punten:  

  1. Jouw sterkten en kwaliteiten om van je studie een succes te maken  
  2. Jouw ontwikkelpunten ten aanzien van het studeren op het hbo  
  3. De externe kansen om een succes te maken van jouw studie.  
  4. De externe bedreigingen die jouw studie kunnen vertragen of zelfs bedreigen.  

De laatste 2 punten liggen niet binnen jezelf, maar komen meer voort vanuit jouw omgeving of de maatschappij (bijvoorbeeld van een kans is de mogelijke tekorten van verpleegkundigen, een voorbeeld van een bedreiging is de zorg voor een ouder die ziek is).  

Werk het schema uit. Vanuit je SWOT kan je gaan nadenken over doelen. Brainstorm over mogelijke doelen en neem deze mee naar de bijeenkomst.  

Zorg ook dat je in kort kan vertellen a.d.h.v. je ervaringen hoe jij de afgelopen studieweek hbo – verpleegkunde (dus voor alle vakken) hebt ervaren. Formuleer minimaal twee goede acties en formuleer minimaal één vraag.  

Gedurende de bijeenkomst

Tijdens de bijeenkomst ga je WISH (en SMART) doelen formuleren in het kader van jouw ontwikkeling en plaats je deze doelen in je ontwikkelplan (persoonlijk activiteitenplan).  

Afronding van de bijeenkomst

Zorg dat je (in het kader van loopbaansturing) in het kort kan vertellen a.d.h.v. je aantekeningen tijdens de les hoe je de komende studieweek (opdrachten en studie voor alle vakken) op gaat pakken. Maak een planning inclusief inspanning en ontspanning  

Zorg dat je jouw werkzaamheden afstemt (in het kader van netwerken) met leden uit je groepje en je 2 studentcoaches. Geef minimaal 2x per bijeenkomst een medestudent feedback en vraag om feedback. Bedenk dat er geen “domme” vragen bestaan en vragen stellen juist “hip” is.  

Sjabloon SWOT analyse

Sjabloon WISH doelen formuleren