Inleiding lessenserie

Lessenserie EHBO

Cliënten hebben, afhankelijk van de hulpvraag, behoefte aan zorg en welzijn. Soms is alleen het bieden van verzorging niet genoeg en moeten er verpleegtechnische handelingen uitgevoerd worden om de lichamelijke en psychische gesteldheid te waarborgen.

Tijdens je werkzaamheden ga je te maken krijgen met onvoorziene situaties en zul je daar naar moeten kunnen handelen. Denk aan een Cliënt die zich bijvoorbeeld snijdt of verbrand. Of misschien wel verslikt in iets waardoor je uiteindelijk misschien wel met een reanimatie in aanraking komt. Er mag er van jou verwacht worden dat je eerste hulp kunt verlenen op momenten dat dit nodig is. Dit vraagt om uitleg over eerste hulp verlenen, dat gaan jullie in deze lessenserie leren.

Wat gaan we doen:

In de komende 7 lessen ga je hierin geschoold worden en wordt je voorbereid op deze belangrijke taken. Je krijgt les over verwondingen, verstikking en verslikking, vergiftiging, brandwonden, reanimatieles en vaardigheidsmomenten waarin je gaat toepassen wat je geleerd hebt. In les 7 gaan we een vaardigheidsles doen waarin je alles wat je in de afgelopen lessen geleerd hebt nogmaals kan oefenen. Les 8 staat in het teken van het praktijktoets EHBO.

Toetsing:

Praktijktoets in week 8

 

Wat wordt er van jou verwacht:

Het grote doel van deze lessenserie is dat jij je voldoende bekwaam voelt om eerste hulp toe te kunnen passen als dat nodig is.

Bij het begin van elke les staat een korte introductie, leerdoelen en wat er van jou verwacht wordt in de voorbereiding. Zorg ervoor dat je deze voorbereiding doet!! Je hebt deze voorbereiding nodig voor het starten van de les en je zult merken dat dit je gaat helpen om je deskundig en bekwaam te voelen. Elke les zal geëvalueerd worden. Heb je vragen of punten ter verbetering van deze lessenserie, laat het weten aan de docent!