De ligging van steden

Als je kijkt naar een kaart in de atlas hoe de steden verspreid zijn over de wereld dan valt er iets op aan de ligging van de steden. Veel steden liggen namelijk in een vlak gebied aan een rivier of aan de kust. In een vlak gebied is het vervoer namelijk makkelijker en dan in een gebied met veel reliĆ«f. In de bergen is vervoer namelijk een stuk lastiger. Wegen zijn daar minder goed. Daarnaast is het voor steden erg handig als ze aan de kust of aan een rivier liggen. Dan kunnen ze namelijk een haven hebben en zo kunnen boten via deze havens ook makkelijker allerlei producten vervoeren.
 

Wat nog meer op valt is dat steden vaak in een vruchtbaar gebied liggen of in een gebied waar veel grondstoffen te vinden zijn. Hierdoor ontstaat er handel tussen de steden. Grote steden vind je bijvoorbeeld niet in de woestijn. Hier is het namelijk niet vruchtbaar, er valt weinig neerslag, er is geen voldoende water en het is lastig om er te komen.

 

Als steden in een gebied of in een land goed met elkaar zijn verbonden dan ontstaat er een stedelijk netwerk. Hier hebben de bedrijven veel contact met elkaar en vind er veel handel plaats. De economie in het land gaat dan vaak alleen maar groeien. Steden kunnen goed met elkaar worden verbonden door wegen en spoorlijnen aan te leggen. In westerse landen zoals in Nederland vind vooral stedelijke netwerken.