Persoonlijk
Ik heb een zusje van 11 jaar. Dit is soms een hele verantwoordelijkheid die dat met zich meebrengt. Ik ben zelf namelijk 20 en dit jaar 21. Mijn zusje kijkt een soort van wel naar mij op in bepaalde dingen, dus voel ik wel de urge om haar ook dingen bij te leren en er voor haar te zijn als zus. Ik probeer verder mijn steentje bij te dragen door respect te tonen naar ouderen, jonge kinderen maar ook mijn leeftijd. Omdat iedereen eigenlijk zijn eigen struggles heeft op zijn of haar eigen manier.
Vakmanschap
Op dit gebied is het natuurlijk zo dat er heel veel rechten en plichten zijn bij een bedrijf waar jij je aan hebt te houden maar ook waar het bedrijf rekening mee moet houden bij bepaalde situaties. Werk je bijvoorbeeld te veel of heb je recht op vakantiegeld? Het is goed om dit is uit te zoeken. We hebben met Burgerschap veel opdrachten gehad op dit gebied. Zoals de opdracht rechten en plichten. Ik had het over het beroep sociaal werk gedaan. Dit komt omdat ik voor deze opleiding een jaartje de opleiding sociaal werk heb gedaan. Het was echt interessant om dit uit te zoeken.
Samenleving
Zelf vind ik dat het in Nederland op zich best gek is geregeld met het hele systeem van ouderen. Je ziet zo veel ouderen al op 70-jarige leeftijd in een bejaardenhuis gaan. Persoonlijk vind ik dit zonde. Ouderen worden altijd een beetje afgezet als die zijn oud en verder klaar. Maar ze hebben zo veel gedaan voor onze samenleving en vind ik dat we het echt moeten bevorderen dat de ouderen iets meer respect krijgen in dit land. Ik was namelijk in Parijs geweest, en daar zie je echt het verschil met hoe ouderen worden behandeld op straat en hoe ze zichzelf gedragen. Veel sterker volk lijkt het. De ouderen wonen meer op zichzelf en zijn zelfstandiger.
Wereldburgerschap
Nederland is natuurlijk erg Europees ingesteld, dat vind ik echt goed! We hebben wel nog steeds discriminatie in dit land maar ja dat houd je toch altijd. De mensen die in dit land worden gediscrimineerd door de overheid is natuurlijk echt superstom. Maar iedereen discrimineert elkaar, dat zit nou eenmaal in ons. Verder vind ik het wel heel goed dat er aan de armen in Nederland wordt gedacht en dat het nog steeds wel een “gelijk” land is. Tot hoever dat mogelijk is. We zijn een democratie en hebben allemaal een stemrecht en dat is ook goed!