Deze opdracht maak je in een groepje ongeveer 3 personen. Jullie gaan een gesprek leiden over een van de onderwerpen die in de afleveringen van de serie 'Rot op met je religie' worden besproken.
Van mevrouw Rebel horen jullie welke aflevering jullie verder gaan onderzoeken.
Stap 1
Bekijk de volledige aflevering en kies een stuk van 4-7 minuten dat jullie in de bloX willen laten zien.
Stap 2
Leg in jullie presentatie uit waar jullie fragment over gaat. Geef jullie publiek de achtergrond mee van het ritueel of gebruik dat in jullie fragment aan de orde komt. Leg bijvoorbeeld uit wat de oorsprong is van een ritueel als jongensbesnijdenis. Begrijp je niet goed wat het gebruik of ritueel inhoudt? Zoek dat dan uit voor jullie gaan presenteren.
Stap 3
Bedenk een aantal vragen en stellingen bij het frament die jullie aan jullie publiek zullen voorleggen. De vragen moeten leiden tot een interactief gesprek over de onderwerpen die in het fragment aan bod zijn gekomen. Het is de bedoeling dat jullie het gesprek leiden. Het gesprek duurt ongeveer 10 minuten. Zorg door voor voldoende vragen / stellingen en denk alvast na over vervolgvragen die jullie kunnen stellen. Tip: het kan helpen om een kahoot of lessonup te maken.
Stap 4
Open een gedeeld Pages bestand. Schrijf daarin op welk gedeelte van de aflevering jullie hebben gekozen en waarom jullie dat hebben gedaan. Deel in het verslag jullie uitleg van dit ritueel (oorsprong, wat er gebeurt, betekenis, voor- en tegenargumenten). Neem de vragen/stellingen op in jullie Pages document en leg uit waarom jullie die vragen hebben gekozen.
Na afloop van jullie presentatie ronden jullie het verslag af. Blik terug op het gesprek dat is gevoerd tijdens de bloX. Beantwoord in jullie verslag de volgende vragen:
1. Hoe verliep het gesprek? Geef een korte samenvatting.
2. Wat was de sfeer van het gesprek?
3. Vonden jullie het moeilijk of makkelijk om het gesprek te leiden? Waarom?
4. Wat hebben jullie ervan geleerd om dit gesprek te leiden?
Jullie hebben van mevrouw Rebel in Teams een rooster gekregen met wanneer je gaat presenteren en wanneer je als publiek bij de presentaties van anderen aanwezig zult zijn.
Loop jullie verslag nog een keertje goed door. Is het een compleet en verzorg verslag? Stuur het verslag van via Teams naar mevrouw Rebel.
Als je in 4H/V zit, krijg je voor deze quest een beoordeling voor je schoolexamen. Je krijgt een 'naar behoren' of een 'niet naar behoren'. Om 'naar behoren' beoordeeld te worden, moet jouw uitwerking aan de volgende eisen voldoen:
- Jullie hebben alle opdrachten uiterlijk op de deadline day ingeleverd.
- Jullie hebben alle opdrachten gemaakt en in duidelijk Nederlands antwoord gegeven op de vragen.
Jullie presentatie is naar behoren als:
- Jullie een gesprek op gang weten te brengen tussen de luisteraars in het publiek. Jullie hebben voldoende vragen en stellingen voorbereid en betrekken alle luisteraars bij het gesprek.
Jullie verslag is naar behoren als:
- Jullie alle stappen duidelijk hebben opgenomen en jullie een volledig en verzorgd verslag hebben ingeleverd.