|
GEDRAGSBESCHRIJVING 2 Je genereert, verdiept en/of verbreedt jouw MLIkennis van leren en onderwijzen in jouw team/organisatie op een evidence-informed ) manier, wat leidt tot
|
Het bezoek op 23 oktober 2021 aan researchED België en de vele workshops aldaar hebben me enorm geinspireerd. Hier maakte ik ook persoonlijk kennis met diverese experts op het gebied van comparatief beoordelen; Marije Lesterhuis (postdoctoraal researcher Universiteit Antwerpen), Maarten Goossens (wetenschappelijk medewerker Universiteit Leuven en Antwerpen) en Eva Hartell ( researcher bij het koninklijk instituut van technologie in Zweden).
Er is een verschil tussen motiveren en inspireren. Motiveren is extern en inspiratie komt van binnen. Ook Ryan en Deci (2000) maken onderscheid tussen intrinsiek en extrinsiek. Bij intrinsieke motivatie vindt zelfregulatie veel bewuster plaats. Het is, naar mijn mening, daarom effectiever om mensen te inspireren. Met als doel dat ze eigen doelen, visie en belang zullen gaan koppelen aan het algemeen belang.
Leiders moeten zich realiseren dat er een verschuiving plaatsvindt in de behoeften en wensen van werknemers. Autoritair, verticaal leidinggeven is niet meer van deze tijd. Het verschuift langzaam naar horizontaal, oftewel van onderop leidinggeven. De nadruk ligt daarbij op gelijkwaardigheid. Robert Mentink (2013) spreekt in zijn artikel Sturen op zelfsturing over paradigmaverschuiving van het traditionele standbeeldleiderschap naar zinvol leiderschap. Zinvol leiderschap gaat over het organiseren van horizontaal leiderschap én over het tonen van verticaal leiderschap.
Vanwege bovenstaande redenen heb ik bewust gekozen voor het organiseren van een workshop comparative judgement voor collega's ter inspiratie over het onderwerp comparative judgement. Hierbij had ik zelf in mijn achterhoofd of dit wellicht een geschikte methodiek kon zijn voor de verbetering van de taalcursussen maar heb dit niet expliciet uitgesproken om al teveel sturing te voorkomen. De workshop werd gegeven door Maarten Goossens van de Universiteit Leuven.
Aan de workshop hebben vier collega’s en een MLI docent (Anne Potters) deelgenomen.

