algemene regels bij EHBO, waar moet je op letten?

Zodra je eerste hulp bij ongevallen gaat verlenen, kun je te maken krijgen met een gevaarlijke situatie. Je weet immers niet wat er gebeurd is, of misschien ligt een slachtoffer nog wel midden op straat. Om verdere ongelukken te voorkomen zijn er een vijftal "regels" opgesteld waar elke EHBO'er zich aan moet houden. 

Deze regels zijn als volgt: 

1. Let op gevaar. dat wil zeggen dat je allereerst zorgt voor je eigen veiligheid. Dus als een slachtoffer bijvoorbeeld op straat ligt omdat hij is aangereden, ga je niet zomaar de weg op. Pas als het verkeer stil is, of je er veilig bij kunt ga je naar je slachtoffer. 

2. Ga na wat er gebeurd is.  Dit is belangrijk om duidelijk te krijgen wat je zou kunnen doen. Kun je zelf helpen of bel je 112? Ook als je naar de huisarts moet bellen voor een slachtoffer is het goed om zo veel mogelijk informatie te hebben over wat er precies gebeurd is. Als het slachtoffer buiten bewustzijn is, kun je het aan omstanders vragen. 

3. Stel het slachtoffer op zijn gemak.  Het is natuurlijk flink schrikken als er iets gebeurd is. Ook kan een slachtoffer veel pijn hebben. Het is daarom fijn als je je slachtoffer op zijn gemak kunt stellen. 

4. Alarmeer indien nodig. Je maakt de afweging of je zelf kunt helpen of dat je hulp moet inschakelen van een huisarts of 112. Als je twijfelt bel je altijd 112. De telefonist kan je dan vertellen wat je moet doen. 

5. Help zo goed je kunt. Als je moet wachten op de hulpdiensten blijf je bij je slachtoffer. Je kunt hem of haar met een jas of deken toedekken. 

 

regels ehbo https://www.bing.com/videos/search?q=regels+ehbo&&view=detail&mid=B3A0C564CF390350CCFFB3A0C564CF390350CCFF&&FORM=VRDGAR&ru=%2Fvideos%2Fsearch%3Fq%3Dregels%2Behbo%26FORM%3DHDRSC4