Wasmiddelen en wasverzachters

Wanneer je de was gaat doen komt er meer bij kijken dan je denkt.
Het is niet alleen een kwestie van de was sorteren, het goede programma kiezen en starten. Dat zou te makkelijke zijn natuurlijk.

We hebben te maken met een verhouding tussen 4  factoren namelijk:

Cirkel van Sinner

Temperatuur

Je kunt de wasmachine op verschillende temperaturen instellen. Het wasprogramma meestal wel aan op welke temperatuur gewassen wordt en hoe lang hij daar mee bezig is.
Temperatuur heeft een grote invloed op hoe schoon je was zal worden. Denk hierbij aan vetvlekken. Vet lost makkelijker op in warm water dan in koud water.
Ik heb wel eens geprobeerd om mijn borden met koud water schoon te krijgen tijdens het kamperen, gegarandeerd geen succes!

Chemicaliën

Onder chemicaliën verstaan we het wasmiddel. De juiste keuze in een wasmiddel is van groot belang omdat deze producten allemaal hun eigen werking heeft binnen het reinigingsproces:

Wanneer je de verkeerde producten gebruikt, kan dit blijvende schade aanrichten aan de was. Denk bijvoorbeeld aan het begruik van bleekmiddelen. Wanneer je bleekmiddel op de kleding doet, zal dit een permanente schade geven aan het materiaal. Maar je kunt prima je WC reinigen met bleek.

Arbeid

De derde factor is de arbeid. We noemen het ook wel het mechanische effect. Hiermee bedoelen we de omwentelingen van de wasmachine trommel.
Ook het gebruik van borstels, hogedruk straal of een spons op een oppervlak zien we als arbeid.

Tijd

Deze bestaat uit 2 onderdelen:

De tijd en het juiste reinigingsmiddel werken samen. Een reinigingsmiddel heeft een bepaalde tijd nodig om het vuil binnen te kunnen drinen en los te kunnen weken.

In onderstaande afbeelding zie je dat je met deze 4 factoren kunt spelen. Het heeft wel consequenties. Wanneer je één van de factoren kleiner maakt, moet je ergens ander een factor groter maken om het gewenste resultaat te krijgen.