Het onderdeel parlementaire democratie ga je afsluiten met een uitgebreide podcast. Deze podcast neem je op voor luisteraars van het Jeugdjournaal. Probeer dus je taalgebruik aan te passen op deze doelgroep. De informatie die je geeft is te moeilijk voor kijkers van het Jeugdjournaal, daar hoef je dus minder rekening mee te houden.
De podcast bestaat uit twee delen.
Jullie vertellen inhoudelijk wat je hebt geleerd in de tekst van deze quest. Dit doe je aan de hand van de volgende punten:
De verschillen tussen een dictatuur en een democratie.
Het proces na de verkiezingen in Nederland (zoals besproken bij het kopje parlement en regering).
Verschillende bestuursniveaus. Je noemt ze allemaal, maar bespreek alleen de gemeente en de Europese Unie uitgebreider.
Problemen en dilemma’s rondom democratie. Hier kies je er 1. Deze bespreek je. Je haalt ook een praktijkvoorbeeld aan waar dit uit blijkt. Zoek bijvoorbeeld via Google Nieuws naar een land of situatie waarin één van deze dilemma’s naar voren komt. Zorg dat het probleem duidelijk wordt, maar dat je ook laat zien dat je nadenkt over de oplossing.
In deel twee ga je de luisteraars informeren over de deliberatieve democratie. Hiervoor moet je je eerst verdiepen in het onderwerp. Doe dit door bronnen te raadplegen op het internet. Je kan zelf op zoek gaan, maar raadpleeg ook één van de onderstaande bronnen.
In dit deel van de podcast moeten de volgende zaken minimaal terugkomen:
Wat is de deliberatieve democratie?
Wat zijn de voordelen van de deliberatieve democratie?
Noem 1 geslaagd voorbeeld van deliberatieve democratie ergens op de wereld, en vertel inhoudelijk waar dat over ging.
Je host echt een podcastshow. Die voldoet aan de volgende eisen:
Je maakt de show in duo’s. Je bent allebei net zoveel te horen;
De podcast duurt tussen de 7 en 12 minuten;
Jouw show heeft een naam en heeft duidelijk een begin. Waar je de luisteraars welkom heet, de naam van je podcast noemt en vertelt waar je over gaat spreken. Aan het eind van de podcast sluit je duidelijk af met een conclusie van de podcast;
Je bedenkt ‘luisteraarsvragen’. Dit zijn minimaal 3 vragen die je beantwoord in een apart onderdeel van de podcast. Je bedenkt deze vragen zelf;
Je schrijft een script waarin je de tekst helemaal uittypt. Deze lever je in voordat je begint met het opnemen van de podcast. Zo voorkomen we dat je veel moeite steekt in het opnemen van de podcast en dat het niet goed blijkt te zijn. Lever dus eerst het script in voordat je gaat opnemen.
Ideeën
Interview iemand over de democratie (geen medeleerling!);
Bedenk een item waar je een liedje luistert wat past bij het onderwerp (vaak ter afsluiting). De tijd van het liedje telt niet mee voor de minimumtijd die de podcast moet duren.
Tips
Gebruik Garage Band op je iPad.
Zoek een rustige locatie om uiteindelijk op te nemen.
Doe een geluidscheck, is het goed hoorbaar voor de luisteraar?