HPV is een SOA en heel besmettelijk. Het virus kan worden overgedragen via de handen, huid, of mond als je vrijt met iemand die besmet is. Er bestaan veel verschillende soorten HPV. De meesten zijn niet gevaarlijk, maar van sommige soorten HPV kun je kanker krijgen. De meest voorkomende HPV-kanker is baarmoederhalskanker. Andere vormen zijn kanker bij de vagina, schaamlippen, anus, aan de penis en in de mond- en keelholte. Bijna iedereen (80 tot 90%) wordt wel een keer minstens één keer in zijn leven besmet met HPV. Je merkt daar vaak niets van en meestal ruimt het lichaam de infectie binnen 1 tot 2 jaar zelf op. Soms gebeurt dat niet en dan kan na 10 tot 15 jaar kanker ontstaan. Met een tweedelige vaccinatie kun je dit allemaal voorkomen.
Het gangbare idee van een ‘loverboy’ die de tijd neemt en misbruik maakt van de verliefdheid van zijn slachtoffer, is achterhaald. in een onderzoek in opdracht van de politie bleek dat de ‘ronselperiode’ bij de helft van de onderzochte slachtoffers minder dan een week is. Daders richten zich vooral op jonge en kwetsbare slachtoffers, zoals minderjarigen in een jeugdinstelling.
De 17-jarige Engelse voetballer Jake Daniels heeft naar buiten gebracht dat hij op mannen valt. Jake hoopt met zijn coming-out het taboe te doorbreken en daarmee een rolmodel te zijn voor andere voetballers.
Maak anticonceptie helemaal gratis. Sommige vrouwen kunnen soms geen anticonceptiemiddelen te kopen uit geldgebrek. En omdat het vaak vrouwen zijn die anticonceptiemiddelen gebruiken en ervoor betalen, is er sprake van ongelijke behandeling van mannen en vrouwen. Hoe denk jij hierover?