Microsoft Windows is niet weg te denken uit ons dagelijks leven. Microsoft zegt al jaren dat er wereldwijd 1,5 miljard gebruikers van Windows zijn in meerdere versies (Alta-ICT.nl). Het is voor iemand die werkzaam is in de ict noodzakelijk kennis te hebben van WIndows.
Binnen de opleiding 'ICT support' hebben we ervoor gekozen om deze lessen op een meer autonome manier aan te bieden. Dit houdt dus in dat de student zijn eigen tempo bepaalt en verantwoordelijk is voor zijn eigen leren.
Naast het tempo worden er ook wekelijks presentaties gegeven om 'een' tempo aan te geven. Het staat jou dus vrij om je eigen tempo te volgen of het tempo van de 'lessen' te volgen.
Het vak Windows is modulair opgebouwd. De module Windows bestaat uit 20 weken (2 keer 10 weken), dat houdt in dat je in 20 weken tijd de module kan afronden. De afronding kan op twee manieren geschieden:
Je kan dus je eigen planning maken omdat je van tevoren weet wat je moet doen om de module af te ronden.
Wanneer je de module Windows met een goed gevolg hebt afgesloten ga je een start maken met Windows Server.
TIP: per hoofdstuk de onderwerpen bij 'te leren' in je eigen woorden benoemen en het in eigen woorden op papier zetten.
Voor het maken van deze cursus worden twee versies van WIndows gebruikt, Wiundows 10 en Windows 11. Als er in de opdrachten niet specifiek een versie genoemd staat ben je vrij om een versie te kiezen.