Jullie hebben tot nu toe iets geleerd over het ontstaan van het theater en over het Grote Dionysus festival ten tijde van de Grieken en Romeinen.
Ook is het begrip tableau vivant aan bod gekomen en zijn jullie iets te weten gekomen over de ontwikkeling van theater. Over deze informatie hebben jullie een toetsje over gemaakt.
Ook zijn jullie meer te weten gekomen over verschillende theatervormen/genres. Daar hebben jullie een collage over gemaakt.
De volgende stap is:
zelf een scene maken! Deze scene laat je zien op het theaterfestival.
Werk de opdracht verder uit in het werkblad.
A. We zoomen eerst in op de onderstaande genres en je kiest er 1 voor je eigen scene.
Slapstick: een scene zonder tekst, met veel expressie en een leidend muziekje. Kijk voor meer informatie bij "keuze 1: Slapstick".
Satire of cabaret: Kijk voor meer informatie bij "keuze 2: Cabaret of Satire".
Teksttheater: Een dialoog of tekst voor meer personen.Kijk voor meer informatie bij " keuze 3: teksttheater" en kies uit de voorbeelden de tekst die gaat oefenen en spelen.
B.Thema:
Voor de onderbouw: Hoe verwerk je het thema feest in je scene?
Voor de bovenbouw (CKV opdracht): Hoe verwerk je een CKV thema aan je scene?
C.Theatrale middelen. Denk na over de volgende theatrale middelen:
BLOX
Tijdens de Blox van de eerste 2 weken kun je met bovenstaande aan het werk. Vanaf week 3 worden er ook theaterblox aangeboden waar je aan je scene kan werken en deze ook kan laten zien voor feedback.