2H06.E1 Uitwerkingen 1 .....................................................................................................
1 |
30% : 100% = 0,30
Je krijgt 0,30 × € 89,00 = € 26,70 korting.
De jurk kost nu dus € 89,00 - € 26,70 = € 62,20 .
2 |
3,2% : 100% = 0,032
Je krijgt over 1 jaar 0,032 × € 150 = € 4,80 rente als je niks van de rekening afhaalt.
Na 1 jaar staat er dus € 150 + € 4,80 = € 154,80 op je rekening.
3 |
15% : 100% = 0,15
15% van 640 = 0,15 × 640 = 96 reisboeken
4 |
productgroep | omzet (%) | kommagetal | berekening | bedrag |
Zuivel | 15% | 0,15 | 0,15 × 1850 | € 277,50 |
Groente | 20% | 0,20 | 0,20 × 1850 | € 370,- |
Vlees/vis | 10% | 0,10 | 0,10 × 1850 | € 185,- |
Brood | 25% | 0,25 | 0,25 × 1850 | € 462,50 |
Overig | 30% | 0,30 | 0,30 × 1850 | € 555,- |
Totaal | 100% | 1,00 | 1,00 × 1850 | € 185,- |
5 |
Armband
De normale prijs van de armband is € 110,-.
De ‘dwaze prijs’ is € 89,-.
De korting is dus € 21,-.
De korting in procenten is 0,19, dus de korting is ongeveer 19%
Ketting
De normale prijs van de ketting is € 90,-.
De ‘dwaze prijs’ is € 75,-.
De korting is dus € 15,-.
De korting in procenten is 0,17, dus de korting is ongeveer 17%.
6 |
2500 km : 25 km = 100L
Je krijgt dus de prijs van 100 L benzine vergoed,
dat is 100 × € 2,- = € 200
Je krijgt dus € 200,- korting.
= 0,10 = 10%
Je krijgt dus 10% korting.
7 |
8 |
2H06.E2 Uitwerkingen ........................................................................................................
1 |
Normaal betaal je voor drie zakken chips 3 × € 1,90 = € 5,70,-.
Met de korting betaal je nog 2 × € 1,90 = € 3,80.
Je krijgt 0,333 korting, dus 33,3% korting.
Cola:
normaal 3 × € 2,40 = € 7,20
met korting 2 × € 2,40 = € 4,80
Je krijgt 0,333 korting, dus 33,3% korting.
Bij ‘Drie halen, twee betalen’ krijg je dus altijd 33,3% korting.
2 |
De kostprijs voor één kast is € 200 + € 80 = € 280,-.
De verkoopprijs voor één kast is dus 1,25 × € 280 = € 350,-
3 |
Als Joost de scooter in termijnen koopt betaalt hij € 300 + 10 × € 200 = € 2300,-.
De scooter is dus € 300 duurder als hij de scooter in termijnen betaalt.
= 0,15. De scooter is dus 15% duurder als hij in termijnen betaald.
4 |
Als Simon geen geen geld van zijn rekening afhaalt heeft hij na een jaar 1,03 × € 400 = € 412,-.
Na twee jaar heeft hij 1,03 × € 412 = € 424,36.
5 |
€ 1490 : 1,06 € 1405,66
6 |
'oude bedrag' | erbij of eraf | 'nieuwe bedrag' |
€ 22.000,- | 30% erbij | € 28.600,- |
€ 33.000,- | 60% eraf | € 13.200,- |
€ 40.000,- | 20% erbij | € 48.000,- |
€ 600,- | 17% eraf | € 498,- |
€ 900,- | 34% erbij | € 1.206,- |
€ 1.700,- | 8% eraf | € 1.564,- |
7 |
8 |
1 |
1 |
1 |