Bij het verwijderen van hechtingen moet je aandacht schenken aan de volgende punten:
Aan de hechtmethode kun je afleiden of je alleen knoopjes, één draad of meerdere hechtingen moet verwijderen.
Als er onderhuids gehecht is met één oplosbare draaad, dan hoef je alleen de zichtbare knoopjes af te snijden. De draad lost onderhuids vanzelf op.
Als de arts dit voorschrijft, verwijder je de hechtingen in twee keer.
Bij een doorlopende draad is het de bedoeling dat je de draad kort bij de huid doorsnijdt. Doe dit echter niet té kort, want dan kun je de draad niet goed meer verwijderen. Daarnaast is er dan een kans dat het draadje terug onder de huis springt.
Je hoeft de huid niet te desinfecteren voor en na het verwijderen van een hechting. De wondgenezing is dan al zo ver gevorderd da de barrièrefunctie van de huid helemaal hersteld is.
In verband met de hygiëne is het belangrijk dat de instrumenten die je gebruikt bij de verzorging van de wond schoon zijn. De instrumenten die in aanraking komen met de wond zelf moeten steriel zijn.
Als je een schaar of pincet wilt gebruiken die niet van tevoren gesteriliseerd is, moet je die eerst desinfecteren met 70% alcohol. Laat de instrumenten na het desinfecteren één minuut drogen.
Op het moment dat je hechtingen verwijdert, kan er bij de zorgvrager een prikkend, trekkend of jeukend gevoel ontstaan.