5. Eindopdracht

In je eentje of in een groepje van maximaal 3 personen voer je de volgende eindopdracht uit. Samen met je Pagesbestand met alle opdrachten lever je de uitwerking van deze opdracht in. Je krijgt een cijfer voor deze opdrachten dat meetelt voor het SE Maatschappijleer.

De deadline voor het afronden van deze quest is vrijdag 25 juni.
 

Opdracht K - Vorm een leerlingenraad!

In deze eindopdracht gaan jullie plannen maken voor de leerlingenraad bij HVX. Jullie maken een poster waarin jullie laten zien hoe jullie de leerlingenraad willen vormgeven en hoe jullie voor de belangen van HVX leerlingen willen opkomen.
Laat in jullie poster in ieder geval de volgende dingen zien:

➜ Wat jullie doel is met de leerlingenraad
➜ Over welke onderwerpen jullie inspraak willen hebben
➜ Uit welke samenstelling van leerlingen de leerlingenraad volgens jullie moet bestaan
➜ Hoe andere HVX-leerlingen zich kunnen aanmelden voor de leerlingenraad
➜ Wat HVX-leerlingen van de leerlingenraad kunnen verwachten
➜ Hoe de leerlingenraad ervoor zorgt dat ze op de hoogte zijn van wat er leeft onder HVX-leerlingen
➜ Hoe jullie zorgen voor inspraak bij de coaches.

Gebruik de volgende bronnen om jullie poster te maken

Leerlingenraad Handboek

10 ideeën voor meer inspraak voor leerlingen

 

Jouw uitwerking van de opdrachten van deze quest wordt beoordeeld aan de hand van de volgende rubrics:
 

  Lang niet goed genoeg Net niet goed genoeg Voldoende Uitstekend
Opdrachten A-J       Jouw uitwerking van de opdrachten A-J is volledig, duidelijk en overzichtelijk. Je geeft steeds uitgebreid antwoord op de vragen en laat op die manier zien dat je je de lesstof van deze quest eigen hebt gemaakt. Je hebt zichtbaar je best gedaan om alle vragen zo goed mogelijk te beantwoorden.
Leerlingenraad: jouw/jullie plannen       Jouw/jullie plannen voor de leerlingenraad zijn duidelijk, aansprekend en passend bij wat jullie denken dat goed is voor HVX. Jullie zorgen voor een leerlingenraad van álle HVX-leerlingen en jullie laten zien dat jullie een uitstekende manier kunnen bedenken om voor de belangen van HVX-leerlingen op te komen.
Leerlingenraad: bronnen en vormgeving       Jij laat/jullie laten in het Pagesbestand zien welke bronnen jullie hebben gebruikt om de plannen voor de leerlingenraad te vormen. Jullie hebben zelf ook bronnen opgezocht en gebruikt. De vormgeving van jullie poster is aansprekend, opvallend en gericht op jullie doelgroep: HVX-leerlingen.