Opdracht over bloemkleuren

Opdracht over bloemkleuren.

Je gaat tijdens de les naar buiten. Je zorgt ervoor dat niemand last van je heeft! Je gaat 15 minuten de kleuren van bloemen turven. Je turft oranje, rode, witte, blauwe, gele, roze, paarse en overige bloemkleuren.

Na 15 minuten turven kom je weer naar het lokaal. Met de gegevens die je nu hebt maak je de volgende opdrachten!

  1. Ga eerste de gegevens verwerken op papier (ruitjesblad).
  2. Maak een turftabel.
  3. Zet in de eerste rij de kleuren van de bloemen.
  4. Vul vervolgens bij iedere kleur het aantal in.
  5. Maak een foto van het de uitgewerkte opdracht.

En nu?

  1. Open Excel.
  2. Geef het tabblad de naam “bloemkleuren turven”.
  3. Neem alle gegevens van de uitwerking op papier over in Excel.
  4. Maak een nieuw Word bestand. Sla deze weer met een logische naam op op een logische plek. (Je hebt hem later nodig voor je map)
  5. Kopieer de tabel van Excel naar het gemaakte Word bestand.
  6. Voeg bij de tabel de foto van de papieren uitwerking toe.
  7. Maak een staafdiagram. Kopieer dit naar naar jouw Word bestand.
  8. Maak een cirkeldiagram. Kopieer de diagram naar jouw Word bestand.

Extra opdracht (vwo)

Berekening van elke kleur het percentage en voeg dit toe in de tabel. Het berekenen van een percentage kun je ook door Excel laten uitrekenen. Kopieer de tabel en zet deze in het Word bestand.

 

Lever het gemaakte Word bestand in via Teams bij opdrachten in. Dit wordt meteen nagekeken door de docent.