Je hebt al geoefend met het schrijven van sollicitatiebrieven en een CV. En solliciteren heb je misschien ook al gedaan, bij de supermarkt of voor een ander baantje. Je zult het zeker nog wel vaker doen, bijvoorbeeld voor een opleiding of stage. Ook als je eigen baas wordt en iemand wilt inhuren of aannemen, zul je de kunst van het solliciteren moeten beheersen. Je wilt immers goed kunnen inschatten of iemand geschikt is voor de baan!
Na de vorige periode zul jij deze brief (zie filmpje) in ieder geval niet schrijven....
In deze periode ga je oefenen met het sollicitatiegesprek. Je zoekt samen handige tips op en bedenkt wat een echt goed sollicitatiegesprek eigenlijk is. Je oefent en maakt hier opnames van, waarbij je de feedback daarna verwerkt.
Oefenronde op afspraak
Als je er serieus mee aan de slag wilt, kun je gebruikmaken van een oefenronde, waarin je met verschillende coaches sollicitatiegesprekken oefent. Er wordt daarbij gelet op onder meer houding, presentatie en inhoud. Je kunt ook zelf aangeven waar je vooral nog mee wilt oefenen.
Waarop ga je solliciteren?