Start
De eerste les is een inleidende les, waarin de werkvorm wordt uitgelegd en het onderwerp wordt geïntroduceerd. Start met een kort klassengesprek:
Leg uit
Leg uit wat er de komende weken/lessen gaat gebeuren. Vertel dat de leerlingen met behulp van een kunst-kwartetspel kennis gaan maken met verschillende lokale kunstenaars. Leg uit dat de leerlingen in groepjes gaan werken aan een collage of presentatie.
Ook gaan ze op zoek naar hun eigen voorkeuren in de kunst. Vertel ook hoe de leerlingen beoordeeld worden. Kies bijvoorbeeld voor twee beoordelingsmomenten: een keer bij het presenteren van de collage/presentatie en een keer bij het inleveren van het werkstuk. Er wordt bijvoorbeeld gelet op: het gebruik van ruimte, vorm, kleur en inhoud.
Aan de slag
Verdeel de klas in groepjes van vier. Deel de kwartetspellen uit. Laat de leerlingen ongeveer 15 minuten het kwartetspel bekijken en spelen.
Leg uit
Bespreek het spel na; Waar hebben de leerlingen nog meer bekende kunstenaars gezien?
Ga nu verder met de uitleg van de opdracht. Verdeel de klas in 12 groepjes (twee of drie leerlingen per groepje). Deel de opdrachtvellen uit. Verdeel nu de ‘onderwerpen’ over de groepjes; elk groepje behandelt één serie met de bijbehorende vier kunstenaars.
Afsluiten
Vertel hoe de leerlingen met de volgende les kunnen beginnen en hoeveel tijd ze voor de opdracht krijgen. Sluit af met een spelletje kwartetten, als er nog tijd over is.