Casus 2

Op de polikliniek neurologie zie je meneer Stavenuiter van 80 jaar.

Hij is door de huisarts verwezen omdat hij sinds lange tijd steeds meer last heeft in zijn voeten. Het is zo langzaam gegeaan dat hij niet precies meer weet wanneer het is begonnen.

Aard: de 'last' is een veranderd gevoel in zijn voeten, alsof er altijd een soort laag zit tussen zijn voeten en bijvoorbeeld de vloer, of zijn schoenen. Het voelt niet meer 'direct'. Maar tegelijkertijd lijkt het alsof de huid daar juist extra gevoelig is, want als hij erover wrijft voelt het onaangenaam. Het is niet echte pijn, maar gaat een beetje die kant uit.

Localisatie: zijn voeten

Tijd: in de loop van de jaren steeds erger

Intensiteit: alhoewel hinderlijk kan hij zijn bezigheden wel uitvoeren met deze klachten. Hij loopt niet zo veel meer als vroeger, maar dat komt vooral door zijn pijnlijke heup.

Samenhang: Hij kan zich niet meer herinneren of er destijds bij het begin van de klachten nog speciale gebeurtenissen hebben plaatsgevonden.

 

Voorgeschiedenis: benigne prostaathypertrofie, coxartrose rechts meer dan links, DM II, basaalcelcarcinoom op zijn wang dat in toto is verwijderd.

Familie-anamnese: astma en COPD, maar daar heeft hij nooit last van gehad.

Medicatie: diclofenac en metformine