Workshops woensdag 24 maart

You got the power

Workshop 1a en 1b

Benzine en gas zijn fossiele brandstoffen, ooit raakt dit op. Waar rijden de auto's dan op? Ook is de hoeveelheid uitstoot die fabrieken en auto's uitstoten zelfs door de regering niet meer goed te praten. Zelfs grote bedrijven zoals Shell zijn daarom bezig met een energietransitie. Van bezine naar elektisch.

Op weg naar een wereld waar de energievoorziening 100% duurzaam is. Hoe sneller hoe beter, want de gevolgen van klimaatverandering worden steeds vaker en heviger zichtbaar. Met de serious game You’ve got the power wordt duidelijk wat de energietransitie betekent, wie een rol spelen en hoe de maatschappij zal veranderen. Iedereen kan zijn steentje bijdragen. Nu en in de toekomst.

Samen met de groep ga je bedenken hoe een stad zo goed mogelijk om kan gaan met de transisitie. Kruip in de huid van een energieleverancier, burgermeester of het volk en onderhandel de best mogelijke optie. Jullie werken samen aan een oplossing.  

Grondstofjutten

Workshop 2a en 2b 

Je komt vast wel eens op het strand en grote kans dat je daar ook lekker een ijsje of broodje gegeten of cola'tje gedronken hebt. Loop je dan altijd helemaal naar de prullebak om de verpakking weg te gooien? Ja, topper! Nee, helaas ben je niet de enige.

Tijdens deze workshop gaan we grondstofjutten. Dat is niet zomaar het strand opruimen. Je zorgt er ook voor, dat waardevolle grondstoffen hergebruikt kunnen worden. Lekker even naar buiten én het mooiste plekje van Den Haag nog mooier maken. Dit is je kans!

Een duurzaam huis bouwen door Marc Tettero

Workshop 3a en 3b 

Wat ontzettend leuk dat jullie betrokken worden bij het ontwerpen van een gebouw!

Zelf ben ik erachter gekomen dat het ontwerpen van een gebouw veel meer inhoud dan alleen ruimte indelen en een mooi kleurtje bedenken. Er zitten veel systemen in een pand: water, elektra, verwarming, etc.Ik zou graag met jullie denken over warmtehuishouding. Hoe hou je de kou van de winter en de warmte van de zomer buiten het pand èn andersom; de warmte of de koelte ìn het pand.

We gaan onderzoeken hoe we slim kunnen omgaan met de zon, wat isolatie is, welke methoden we kunnen inzetten om energie op te wekken en misschien nog wel meer.

Mijn achtergrond heeft niets met bouw te maken, maar ik heb het afgelopen jaar onderzocht of het mogelijk is om zelf een huis te bouwen. Ik wil dat doen met weinig geld, met energie-efficiënt bouwen en uiteindelijk een huis te hebben wat weinig energie vraagt om te verwarmen of te koelen. Hierdoor heb ik veel geleerd en nog meer respect gekregen voor vakmensen die alles weten van hun vakgebied.

'Kritieke' materialen en de circulaire economie.

Workshop 4a en 4b

Ik ben Benjamin Sprecher, en werk als wetenschapper aan de universiteit Leiden. Daar kijk ik naar circulaire economie, en dan vooral naar de materialen zelf. Bijvoorbeeld de meer bijzondere metalen, zoals kobalt en neodymium. Waarschijnlijk heb je er nog nooit voor gehoord, maar ze zijn enorm belangrijk. Ik deze workshop gaan we kijken naar dit soort zogeheten ‘kritieke’ materialen: waar komen ze vandaan, wat zijn precies de problemen, en hoe passen ze in een circulaire economie?’

Koken zonder dieren.

workshop 5a

Eén van de circulaire principes is vermindering. In de keuken kan dat bijvoorbeeld door minder vlees te gebruiken. De hoeveelheid water en grondstoffen die nodig is om een kilo vlees te maken, is veel meer vergeleken met groenten en fruit. Geef groenten en fruit dus de hoofdrol op je bord. Er zijn voldoende alternatieven voor vlees. Heb jij interesse voor koken of wil jij kennismaken met de veganistische keuken?Samen gaan wij een veganistische proeverij maken met verrassende ingrediënten.

Afvalsuppen

Workshop 5b

SUPBinckies

SUPBinckies promoot het stand-up paddelen in combinatie met het schoon behouden van de Binck horst.

Je leest het goed, Suppen kan je in de Binckhorst in Den Haag!

Vanaf ons startpunt  in de Binckhaven, SUP je zo het stadscentrum in of de Vliet op. Zo beleef je Den Haag en omgeving op een unieke manier vanaf het water. Dit doen we doormiddel van Het organiseren van toertochten waarbij het ontdekken van de omgeving centraal staat.

Daarnaast organiseert SUPBinckies ook Sup wedstrijden en trainingen/workshops en organiseren we onder meer SUP Clean- ups om het water schoon te maken.

Suppen is een goede workout, is Fun en op het water geniet je altijd extra en is dus ideaal voor uitstapjes met je werk of met klasgenootjes om die extra klik met elkaar te leggen. Tevens is de SUP een ideale manier om afval uit het water te halen.

SUPBinckies staat voor kwaliteit en daarom maken wij gebruik van de beste opblaasbare sups van de merken Red Paddle Co. En Fanatic Boards. Deze boards kan je bij ons gebruiken, testen en ook kopen. Alle instructeurs zijn opgeleid bij het Watersportverbond.

Ons streven is dat jij de beste Sup ervaring krijgt die er is! Kom je een keertje langs? Laat het ons gerust weten!

Deze workshop zal alleen tijdens het middagprogramma uitgevoerd worden. Er kunnen maximaal 12 leerlingen gaan suppen. Zorg dat je vervoer hebt! We gaan naar de trekvliet! En je hoeft het niet koud te hebben, er is een wetsuit!

Zonnecelwagentje met Tim en Ted

Workshop 6b

Energietranstie is een belangrijk onderdeel van circulaire economie. Steeds meer huishoudens hebben zonnepanelen en misschien heb je wel gezien dat de wagentjes van Picnic op zonnecellen rijden. Maar hoe doe je dat eigenlijk? Zon omzetten in beweging? Dat ga je tijdens de workshop leren.