Workshops dinsdag 23 maart

Bakken van Bart

Workshop 1a en 1b

Dalton Den Haag wil verdere stappen zetten met betrekking tot het gescheiden inzamelen van afval. Op dit moment doen we het alleen met papier, met glas en met batterijen, bovendien ook nog wat amateuristisch. Een andere groep heeft de opdracht een plan te maken om een en ander professioneler aan te pakken en zal met een voorstel komen hoeveel en waar de verschillende afvalbakken geplaatst moeten worden.

Aan jullie wil ik vragen een ontwerp te maken om de bestaande ronde afvalbakken herkenbaar te maken voor het juiste afval. Door middel van kleuraanduidingen moet duidelijk gemaakt worden welk afval ik welke afvalbak gedaan moet worden (blauw = papier, oranje is PMD enz.)

Dit is niet zomaar een opdracht voor een project. Ik wil het uiteindelijke plan na afloop graag met jullie bespreken en de intentie is om het ook te gaan uitvoeren.

Koken zonder dieren.

workshop 2a

Eén van de circulaire principes is vermindering. In de keuken kan dat bijvoorbeeld door minder vlees te gebruiken. De hoeveelheid water en grondstoffen die nodig is om een kilo vlees te maken, is veel meer vergeleken met groenten en fruit. Geef groenten en fruit dus de hoofdrol op je bord. Er zijn voldoende alternatieven voor vlees. Heb jij interesse voor koken of wil jij kennismaken met de veganistische keuken?Samen gaan wij een veganistische proeverij maken met verrassende ingrediënten.

Hoe naar circulaire schoolverpakkingen?

Workshop 3a en 3b

Als leerling van Dalton bereid je je voor op je deelname aan de samenleving. Wat vraagt die toekomstige samenleving van je en welke verantwoordelijkheden horen daarbij? Voor de toekomst gewenst gedrag begint al op school. Er is bijvoorbeeld veel aandacht voor de Plastic Soup in de oceanen en hoe dat daarin komt. Maar wordt er op de Nederlandse scholen ook al voldoende aandacht besteed aan hoe om te gaan met de vele verpakkingen die daar worden gebruikt? En welke verpakkingen worden daar eigenlijk gebruikt en wat gebeurt ermee na gebruik?

Nederland is een koploper waar het gaat om de recycling van verpakkingen. Het Afvalfonds Verpakkingen en Nederland Schoon zullen uitleggen hoe dat in Nederland is georganiseerd. Met de missie om recyclingdoelstellingen te halen tegen de laagst mogelijke maatschappelijke kosten, zullen we het huidige systeem dat producentenverantwoordelijkheid heet aan jullie uitleggen en jullie ook vragen om mee te denken over hoe dat in de toekomst nog beter kan.

Workshop over verpakkingen

Wordt er op de Nederlandse scholen genoeg aandacht besteed aan hoe je omgaat met alle verschillende verpakkingen die je onder andere in de Plastic Soup terugvindt? Welke verpakkingen zijn er eigenlijk en wat gebeurt ermee na gebruik als het al geen zwerfafval wordt?

Jongeren worden helaas vaak gezien als vervuilers. Zij zouden vinden dat de problemen maar voor ze moeten worden opgelost. Maar jongeren kunnen zelf ook het verschil maken en gelukkig gebeurt dat steeds vaker.

De circulaire economie is een model van productie en consumptie, waarbij bestaande materialen en producten zo lang mogelijk worden gedeeld, verhuurd, hergebruikt, hersteld, opgeknapt en gerecycled om meer waarde te creëren. In de praktijk betekent dit dat het afval tot een minimum wordt beperkt.

Voor verpakkingen valt daarbij onder andere te denken aan aantrekkelijke inzamelsystemen, hergebruik van verpakkingen, minder zwerfafval en misschien zelfs kostenbesparingen. In deze workshop kun jij zelf meedenken over oplossingen voor verpakkingsafval.

Zonnecelwagentje met Tim en Ted

Workshop 4a

Energietranstie is een belangrijk onderdeel van circulaire economie. Steeds meer huishoudens hebben zonnepanelen en misschien heb je wel gezien dat de wagentjes van Picnic op zonnecellen rijden. Maar hoe doe je dat eigenlijk? Zon omzetten in beweging? Dat ga je tijdens de workshop leren.

Afvalsuppen

Workshop 5b

SUPBinckies

SUPBinckies promoot het stand-up paddelen in combinatie met het schoon behouden van de Binck horst.

Je leest het goed, Suppen kan je in de Binckhorst in Den Haag!

Vanaf ons startpunt  in de Binckhaven, SUP je zo het stadscentrum in of de Vliet op. Zo beleef je Den Haag en omgeving op een unieke manier vanaf het water. Dit doen we doormiddel van Het organiseren van toertochten waarbij het ontdekken van de omgeving centraal staat.

Daarnaast organiseert SUPBinckies ook Sup wedstrijden en trainingen/workshops en organiseren we onder meer SUP Clean- ups om het water schoon te maken.

Suppen is een goede workout, is Fun en op het water geniet je altijd extra en is dus ideaal voor uitstapjes met je werk of met klasgenootjes om die extra klik met elkaar te leggen. Tevens is de SUP een ideale manier om afval uit het water te halen.

SUPBinckies staat voor kwaliteit en daarom maken wij gebruik van de beste opblaasbare sups van de merken Red Paddle Co. En Fanatic Boards. Deze boards kan je bij ons gebruiken, testen en ook kopen. Alle instructeurs zijn opgeleid bij het Watersportverbond.

Ons streven is dat jij de beste Sup ervaring krijgt die er is! Kom je een keertje langs? Laat het ons gerust weten!

Deze workshop zal alleen tijdens het middagprogramma uitgevoerd worden. Er kunnen maximaal 12 leerlingen gaan suppen. Zorg dat je vervoer hebt! We gaan naar de trekvliet! En je hoeft het niet koud te hebben, er is een wetsuit!