Hieronder volgen vragen als kwaliteitscheck bij deze stap.
O.b.v. deze punten kun je als team checken of jullie klaar zijn met deze stap van de blauwdruk en aan de volgende stap kunnen beginnen.
De onderwijskundige, ICTO-coach of kwaliteitsadviseur zal bij deze stap ook o.b.v. onderstaande vragen feedback geven op deze stap.
Soms heb je meerdere modules nodig om een aan een beroepsprestatie te voldoen.
De beroepsprestaties worden omgezet naar opleidingsperspectief. De beroepsprestatie die in de module genoemd wordt kan uit meerdere leeruitkomsten bestaan om het leerbaar te maken.
In de module zit de leeruitkomst, het leerarrangement en de leerwegonafhankelijke toets.
Bij de leeruitkomst kijk je welke BoKS -elementen
De leeruitkomsten dekken de beroepsprestaties.
In de module zit de leeruitkomst, het leerarrangement en de leerwegonafhankelijke toets.
De leeruitkomsten en modules dekken de beroepsprestaies.
Is in het moduleoverzicht zichtbaar gemaakt waar de vrije ruimte ( Ad 15 EC mag) Ba ( 30 tot 60 EC) zit?
Gedurende de looptijd van de module kunnen formatieve (kennis-)toetsen worden aangeboden. Indien summatieve toetsen worden afgenomen streven we er naar dat deze inclusief herkansing binnen de looptijd van de module zworden gepland. Eventuele digitale toetsen worden bij voorkeur digitaal afgenomen.
De feedback van het docententeam en het werkveld is zichtbaar meegenomen en verwerkt.
maximaal 3 voor 15 EC of 30 EC. De duur van de module.
Check de NLQF 5 en NLQF 6 (link)
Het onderwijs in een module bestaat uit een blend; een mix van online onderwijs. werkplekleren en fysiek onderwijs
Is de module los te vermarkten?
Vragen kwaliteitscheck
...
BIJLAGE 1: Interne kwaliteitszorg (Verantwoording Avans Onderwijsmodel, 2020) nog omzetten naar vragen.
Iedere module en opleiding is permanent Avanswaardig
Duurzaam Avans
Duurzame ontwikkeling is een profielkenmerk van Avans Hogeschool. Alle opleidingen van Avans Hogeschool hanteren een aanpak voor de systematische integratie van duurzame ontwikkeling in alle modules. Duurzaamheid wordt daarom meegenomen als bijzonder kenmerk meegenomen in de reguliere accreditatie. Gaat het hier over de SDG?
Internationalisering
De internationale context van het beroep is verweven in de stamopleiding (ervan uitgaande dat dit 75 procent is).
Een student beheerst na afronding van de opleiding Engels op B2-niveau. Check voor AVD
Kwaliteit docenten
De docenten, zowel nieuwe als zittende docenten, worden geschoold in de didactische uitgangspunten van het onderwijsmodel.
De docent heeft een actieve binding met de beroepspraktijk. Dit blijkt uit het op peil houden van relevante praktijkervaring (expert zijn en blijven)
Er is een balans tussen het bevorderen van de kwaliteit van docenten en (ervaren) werkdruk.
Begeleiding
Studenten hebben altijd een binding met de opleiding, ook bij flexibel onderwijs.
Er is gedurende de hele opleiding studiebegeleiding. Deze start wanneer de student zich oriënteert. De stamopleiding houdt zicht op het leerproces van de student gedurende zijn hele studieloopbaan. Studenten worden begeleid in flexibilisering van hun leertraject. De studiebegeleider ondersteunt de student in het maken van keuzes binnen en buiten de stamopleiding. Studenten weten bij elke module wat van hen verwacht wordt in termen van leerresultaten en de toetsing.
Indien er studiepunten gekoppeld worden aan studieloopbaanbegeleiding, vraagt dit een goede onderbouwing. In iedere module werkt men namelijk aan zijn lerende, verantwoordelijke, ondernemende en onderzoekende houding.
Een opleiding neemt maatregelen om studie-uitval te voorkomen.
Toetsing
We toetsen bij het volgen van een keuze/interdisciplinaire module of deze voldoet aan het doel van verdieping of verbreding.
De voortdurende toetsbekwaamheid is verankerd in de professionele kwaliteitscultuur. Dat wil zeggen dat iedere docent bekwaam is op het gebied van toetstaken, toetsprogramma, toetsbeleid, toetsorganisatie en toetsbekwaamheid.
Iedere opleiding heeft een toetsbeleid waarin in het kader van de inrichting en borging van het systeem van toetsing onderbouwt hoe ze omgaat met de diverse kwaliteitsaspecten van toetsing.
Onderzoek
In iedere module werkt de student aan zijn onderzoekende houding.
Eindniveau
Het volgen van een keuze/interdisciplinaire module past in een samenhangend geheel van afgelegde toetsen, dat relevant is voor diplomering in de stamopleiding. Wij toetsen of dit voldoet aan het doel van verdieping of verbreding en aan het beoogde niveau.
Rollen en verantwoordelijkheden
We onderscheiden op het gebied van de ontwikkeling en kwaliteit van onderwijs een aantal rollen en verantwoordelijkheden.
We betrekken het werkveld bij de ontwikkeling, uitvoering en verbetering van het onderwijs. Iedere academie/opleiding heeft een werkveldadviesraad. De WAR adviseert de opleiding over het beroepsprofiel, de aansluiting op de arbeidsmarkt, de modules en relevante ontwikkelingen in het werkveld.
De onderwijscommissie houdt zich bezig met de bewaking en ontwikkeling van de kwaliteit van het onderwijs.
Kwaliteitszorg evalueren:
We vragen structureel feedback aan studenten en alumni over de uitvoering en verbetering van het onderwijs, zowel op module als opleidingsniveau. We meten hun tevredenheid via verschillende tevredenheidsmetingen zoals de NSE, hbo-monitor en studentevaluaties.
We vragen structureel feedback aan het werkveld over de kwaliteit van ons onderwijs en het niveau van onze studenten.
We vragen structureel aan onze medewerkers over de kwaliteit van de onderwijsorganisatie. Dit meten wij via verschillende tevredenheidsmetingen, zoals het WBO en interne netwerken.
Kwaliteitszorg inhoudsrijke gesprek
Kwaliteit komt tot leven in het inhoudsrijke gesprek. We voeren op alle niveaus het inhoudsrijke gesprek, zowel binnen als buiten Avans. We voeren dit gesprek op basis van kwalitatieve en kwantitatieve informatie (zoals evaluaties van de modules en opleiding) om te kijken of we op de goede weg zijn, of dat we moeten bijsturen of dat we een andere weg in moeten slaan.
Iedere opleiding (module) is permanent accreditatiewaardig.
Domeinspecifieke competenties & niveau
Iedere opleiding verhoudt zich tot de domeinspecifieke competenties. Voor sommige opleidingen wordt er landelijk meer voorgeschreven. Dit geldt bijvoorbeeld voor opleidingen zoals Accountancy en Verpleegkunde. Bijvoorbeeld Accountancy, BIG-registraties. Een opleiding zal aantoonbaar moeten maken hoe hij zich daartoe verhoudt.
Een opleiding verhoudt zich tot het Ad of bachelorniveau.
In het huidige accreditatiekader van belang is dat wordt aangetoond dat de modules (maw: opleidingsonderdelen) in samenhang leiden tot het behalen van de eindkwalificaties. Dit samenhang-principe wordt lastiger op het moment dat de modules afzonderlijk accreditatiewaardig moeten zijn.
Beoogde leerresultaten komen tot stand in samenwerking met het werkveld. Herkenbaarheid van het beroep is een belangrijk gegeven voor onder andere het werkveld.
Indien het onderwijs in een andere taal dan het Nederlands wordt verzorgd, motiveert de opleiding deze keuze. Dit geldt ook indien de opleiding een anderstalige opleidingsnaam hanteert.
Navolgbaarheid
De inhoud van de modules (incluis de stage en het afstuderen) is inzichtelijk en navolgbaar voor studenten.
Kwaliteit docententeam
De docenten zijn zowel inhoudelijk als didactisch voldoende deskundig om de opleiding en modules te verzorgen en hierin te begeleiden.
De onderwijsleeromgeving bevordert dat studenten op actieve wijze deelnemen aan de vormgeving van het eigen leerproces (student-centred).
Docenten beschikken over voldoende beheersing van de taal waarin zij doceren.
Systeem van toetsing
De opleiding heeft een systeem van toetsing uitgewerkt.
Examinatoren valideren dat aan de eindkwalificaties wordt voldaan.
De examencommissie toont ‘als wakend oog’ aan hoe zij zicht houdt op de kwaliteit van het toetsen en beoordelen en dat zij een zelfstandige visie heeft op het gerealiseerde niveau.
Gerealiseerd eindniveau
Het gerealiseerd blijkt uit de uitkomsten van toetsen, de eindwerken en de wijze waarop afgestudeerden in de praktijk of in een vervolgopleiding functioneren.