week 2: beroepshouding en wetten

Lees hierbij in je boek: paragraaf 10.5. bladzijde 145-146

 

De beroepscode is niet zomaar ontstaan. De basis voor de beroepscode vormen verschillende wetten. In deze les gaan wij dieper op deze wetten in en hebben jullie ook een idee wat deze wet betekent voor jullie beroep.

We gaan ondere andere in op de volgende wetten:


 

Opdracht:

Lees de tekst hieronder en zoek de antwoorden op de volgende vragen:


1. Mag een christelijke basisschool een kind weigeren als de ouders moslim zijn en het niet goed vinden dat hun kind meedoet aan gebed, godsdienstlessen of -vieringen?

2. Mag een basisschool een kind weigeren als het van een andere school komt en daar extra begeleiding kreeg voor dyslexie?

3. Mag een basisschool een kind weigeren als de ouders verslaafd zijn aan harddrugs?

4. Mag je als onderwijsassistent bij het maken van je opdrachten foto's van de kinderen gebruiken in je verslagen?

5. Mag je als onderwijsassistent bij het maken van je opdrachten in de verslagen hun namen gebruiken?

 

Deze wet is bijvoorbeeld in beeld als ouders hun kind aanmelden bij een basisschool. Mag een basisschool een kind weigeren als ze denken dat het kind niet past op hun school, of is het dan discriminatie? Ook hier zijn goede regels voor, om discriminatie te voorkomen:

 

De basisschool mag uw kind weigeren op de volgende gronden:

 

 

Elke school moet volgens de AVG:

* kunnen aantonen dat er volgens deze wet gewerkt wordt en hoe dat gebeurt

* Leerkrachten en onderwijsassistenten moeten goed weten wat de regels zijn, een school is nameijk juridisch verantwoordelijk voor het naleven van deze wet. Een school kan hier boetes voor krijgen als de wet niet goed wordt nageleefd. Hier wil je geen gedoe mee!

 

 

Wat mag niet?

 

 

Toestemming vragen