Eindproduct: Debat

Bronnen

Onder de knop 'Video's en bronnen' vind je een aantal links naar informatie over de kruistochten. Bestudeer de bronnen. Besteed aan het bestuderen van de bronnen ongeveer 45 minuten. Maak tijdens het doornemen van de bronnen aantekeningen.

Onder de knop 'Video's en bronnen' vind je ook twee verwijzingen naar boeken over de kruistochten. Kies eventueel een van de verwijzingen uit en lees een stukje over het genoemde boek.

Stellingen voor het debat

Bedenk samen met een klasgenoot minimaal drie stellingen naar aanleiding van de hoofd- en deelvragen van de opdracht.

Voorbereiden, houden en nabespreken van het debat

Er zijn verschillende websites waar jullie informatie kunnen vinden over debatteren. Kijk bijvoorbeeld maar eens op een van de volgende websites:

Organiseer nu het debat met de hele klas. Bespreek welke stellingen jullie gaan bespreken. Bedenk ook welke punten jullie tijdens de nabespreking aan de orde willen stellen.

Beoordeling

Je krijgt een positieve beoordeling als:

Weging

Debat voeren

Bij een debat hebben twee of meer mensen een verschillende mening over een onderwerp. Deze standpunten worden helder in beeld gebracht door argumenten voor het eigen standpunt te geven, of door de argumenten van de ander met tegenargumenten te bestrijden.