6a. Onderzoek

Als wij tegenwoordig op reis gaan, hebben we onze fotocamera mee om herinneringen vast te leggen. Maar, hoe deden de ontdekkingsreizigers dat? Zij hadden geen mobieltje op zak!

Als de ontdekkingsreiziger zelf een beetje kon tekenen, deed hij dat al in zijn logboek. En anders namen ze kunstenaars mee aan boord, die de mensen, dieren en planten die ze ontdekten vastlegden. In deze taak ga je kritisch leren kijken naar een aantal illustraties over ontdekkingsreizen.

In de video hieronder wordt een boek doorgebladerd met allemaal voorbeelden van dit soort illustraties. Kijk je mee?

https://youtu.be/M4LXBadmiHg

Onderzoek

Je gaat een of meerdere illustraties over ontdekkingsreizen bekijken en onderzoeken. Bij de illustraties horen opdrachten. Volg per illustratie het stappenplan hieronder om je onderzoek uit te voeren.

 

: onderzoek één illustratie volgens het stappenplan.

: onderzoek twee illustraties volgens het stappenplan.

: onderzoek drie illustraties volgens het stappenplan.

 

Stappenplan

  1. Kies de illustratie(s) die je gaat onderzoeken.
  2. Open het bijbehorende PDF-bestand 'Intro opdrachten'.
  3. Ga daarna naar de link 'Verwerkingsopdrachten' die bij je illustratie hoort.

 

Plaats je werkblad 'Intro' opdrachten en je uitwerkingen van de BeeldKraken-Verwerkingsopdrachten in Seesaw.

 

Kopiëer de link van je Seesaw-post en plak die in je logboek in Egodact.

 

 

Een nieuwe wereld

Een nieuwe wereld - Intro opdrachten

Een nieuwe wereld - BeeldKraken - Verwerkingsopdrachten

Vast in het ijs

Vast in het ijs - Intro opdrachten

Vast in het ijs - BeeldKraken - Verwerkingsopdrachten

Peperduur

Peperduur - Intro opdrachten

Peperduur - BeeldKraken - Verwerkingsopdrachten