Het knopje "Nu vergaderen" is bedoeld voor ad-hoc vergaderingen. Het is ook zinvol om dit te gebruiken voor vergaderingen die standaard en op een standaard tijdstip moeten worden bijgewoond. Je kunt dan met elkaar afspreken om dit niet in de agenda te plannen maar om gewoon op tijd in het Team aanwezig te zijn. Het is ook laagdrempelig om hiervoor een zich herhalende afspraak in te plannen.
Geplande vergaderingen hebben het voordeel dat ze ook in de Agenda zichtbaar zijn, en dus ook via Outlook. De agenda in Teams en in Outlook zijn namelijk identiek. Sommige collega's zijn wellicht nog erg gefocused op Outlook en minder actief op Teams. Om deze collega's te bereiken is het dus handig om de vergaderingen ook in te plannen.
Richtlijn inplannen of niet:
Lessen worden door sommige docenten ingepland in de agenda, en hier is niets mis mee. We hebben echter wel afgesproken dat leerlingen ook zonder afspraak in de agenda op tijd moeten komen in de digitale les. Ze weten dat er les is via het rooster in Magister. Sommige docenten vinden het omslachtig om het rooster van Magister te moeten dupliceren in agenda afspraken in Teams. Daarom maken we geen standaard van het maken van agenda afspraken in Teams voor de lessen. Als je dit echter zelf wel fijn vindt om te doen, dan is er niets op tegen!