Virtuele host voor je website maken

Net als in de Apache les gaan we een virtuele host maken voor onze website. Deze is precies hetzelfde als de vorige les. Na het aanmaken van de virtuele host gaan we aan de slag met MySQL en PHP.

Voorbeeld: In dit voorbeeld is er gekozen voor de domein naam noorderpoort, dit kun je naar eigen wens aanpassen naar een andere domeinnaam.

Apache op Ubuntu 20.04 heeft standaard één serverblok ingeschakeld dat is geconfigureerd om documenten uit de /var/www/htmlmap te serveren. Hoewel dit goed werkt voor een enkele site, kan het onpraktisch worden als u meerdere sites host. In plaats van te wijzigen /var/www/html, maken we een directorystructuur binnen /var/wwwvoor een site met uw_domein, en laten we deze /var/www/htmlop zijn plaats als de standaarddirectory die wordt bediend als een verzoek van een klant niet overeenkomt met andere sites.

Maak de map voor uw_domein als volgt:

sudo mkdir /var/www/noorderpoort 

Wijs vervolgens het eigendom van de directory toe met de $USERomgevingsvariabele:

sudo chown -R $USER:$USER /var/www/noorderpoort

Maak vervolgens een voorbeeldpagina index.htmlmet nanoof uw favoriete editor:

sudo nano /var/www/noorderpoort/index.html 

Voeg binnen de index.html een stuk html toe zodat Apache deze kan serveren.

Om Apache deze inhoud te laten leveren, is het nodig om een ​​virtueel hostbestand met de juiste richtlijnen te maken. In plaats van het standaard configuratiebestand te wijzigen dat zich /etc/apache2/sites-available/000-default.confdirect op bevindt, laten we een nieuw bestand maken op:/etc/apache2/sites-available/your_domain.conf

sudo nano /etc/apache2/sites-available/noorderpoort.conf 

Maak het volgende configuratieblok, dat vergelijkbaar is met het standaard, maar bijgewerkt voor onze nieuwe directory en domeinnaam:

Sla het bestand op en sluit het als u klaar bent.

Laten we het bestand inschakelen met de a2ensitetool:

sudo a2ensite noorderpoort.conf 

Schakel de standaardsite uit die is gedefinieerd in 000-default.conf:

sudo a2dissite 000-default.conf 

Laten we vervolgens testen op configuratiefouten:

sudo apache2ctl configtest 

U zou de volgende uitvoer moeten ontvangen:

Output

Syntax OK

Start Apache opnieuw om uw wijzigingen door te voeren:

sudo systemctl restart apache2 

Apache zou nu uw domeinnaam moeten bedienen. U kunt dit testen door te navigeren naar, waar u zoiets als dit zou moeten zien:http://IP_van_je_server