Vandaag werk je op het hoofdkantoor van Jumbo supermarkten. Tijdens de wekelijkse vergadering krijg jij de opdracht om op zoek te gaan naar een nieuwe locatie voor een Jumbo supermarkt in de omgeving van Eindhoven. Ze stellen hier wel een aantal eisen aan:
Het nieuwe Jumbo filiaal:
... mag niet in de buurt van een bestaand Jumbo filiaal liggen (minimaal 3 kilometer afstand);
... moet minimaal 800m2 groot zijn;
... moet genoeg parkeerplaatsen om zich heen hebben;
... moet in de buurt van woningen liggen.
De opdracht
Je gebruikt het werkbestand dat je gedownload hebt om een verslag te schrijven waarin je jouw keuze voor de nieuwe locatie uitlegt. In het verslag moeten de volgende onderdelen naar voren komen:
Je verslag start met een titel die past bij deze opdracht. Laat de tekst Hoofdstuk 1 - staan, maar pas het stukje plaats hier een passende titel aan;
Je leidt het verslag in met een introductie: 'Voor het keuzevak marketing moest ik een nieuwe winkelpand zoeken...' en vult dit aan met extra informatie. De inleiding bestaat uit minimaal 30 woorden;
Gebruik de website Funda In Business om een leegstaand winkelpand te vinden. Gebruik de zoekfilters om ervoor te zorgen dat de locatie voldoet aan de wensen;
Benoem in je verslag de NAW gegevens van het winkelpand. Leg duidelijk uit waarom je denkt dat dit pand geschikt is als nieuwe locatie voor de Jumbo. Voeg ook enkele foto's toe van het winkelpand.
Zoek de locatie op via Google Maps en maak een printscreen van de locatie waar het pand zich bevindt.
Geef in je verslag aan wat voor type locatie dat dit is (A1, A2 of een B locatie) en leg ook uit waarom dat het dit type locatie is.
Maak een concurrentieanalyse, oftewel: leg uit welke andere supermarkten dicht bij de door jouw gekozen locatie liggen.
Geef aan welke voorzieningen er aanwezig zijn in de buurt van de door jouw gekozen locatie. Bijvoorbeeld: gratis parkeerplaatsen, een bushalte etc.
Brengt de locatie nog extra voordelen met zich mee? Liggen er bijvoorbeeld nog andere winkels in de omgeving die zorgen voor extra klanten?