Inleiding

Leuk dat je hebt gekozen voor het keuzevak marketing! Het keuzevak marketing bestaat uit twee hoofdopdrachten, namelijk:

1. De markteting mix , deze zul je afronden met een word-verslag

2. De retailformule

Bij de opdrachten die je gaat maken ga je een bestaande winkelketen onderzoeken. Je gaat onder andere bekijken hoe de marketingmix wordt vormgegeven binnen deze winkel. Zodra je hier een beeld van hebt, ga je een vragenlijst opstellen. Het doel van deze vragenlijst is om te achterhalen wat de sterke- en verbeterpunten van deze winkel zijn. Je neemt deze vragenlijst dan ook af onder een groep mensen. Je leert daarbij hoe je deze vragenlijst moet analyseren, zodat je kunt vertellen wat de winkel moet doen om nog beter te worden. Alles wat je te weten bent gekomen bundel je in een werkstuk.

Om ervoor te zorgen dat je bekend raakt met begrippen die horen bij het vak marketing, ga je aan ook werken aan de opdracht de marketingmix. Tijdens deze opdracht leer je wat de marketinginstrumenten zijn en hoe je omgaat met het programma Microsoft Excel.

Na het goed afronden van dit keuzevak, mag jij jezelf een echte marketeer noemen!

Weeknummer

 

Wat?

1

10 jan

Marketingmix  (individueel)

2 & 3

17 en 24 jan

Onderdeel A retailformule “verkenning”

4  & 5

31 jan
7 feb

Onderdeel B retailformule “vragenlijst”

6 & 7

14 en 21 feb

Onderdeel C retailformule “feedback van de docent”

8

28 feb

Onderdeel D retailformule “resulaten”  

9

7 maart

Afronden verslagen en begrippenlijst maken

10

14 maart

PTA theorie

11

21 maart

PTA theorie herkansing

Alles wat je maakt lever je aan het einde van dit keuzevak in. Dit wordt nagekeken en hiervoor krijg je een pta cijfer (praktijk). Ook wordt het theorie gedeelte afgesloten met een pta (theorie)