Droomsessie

Voor de droomsessie hebben wij tijdens een les een Padlet ingevuld. Hierdoor werd het voor ons ieder inzichtelijk welke ideeën er leven in de groep. Hieronder een weergave:

Dromen… (Wat gaat jou aan het hart betreffende het deelonderwerp?)

Sterre:
Dat je een stageplek mag vinden waar je je thuis voelt en jezelf kan zijn in omgang met prettige collegae en een job die je graag doet, waar je zin in hebt om naartoe te gaan en je hart eraan op kan halen.

Denise:
Een werkplek voor de leerling waar de leerling echt leert. Niet ingezet worden voor de ‘vervelende’ klusjes, maar ook daadwerkelijk participeren op de werkvloer. Uiteraard horen klusjes daarbij, maar er moet balans in zijn.

Aanbod stageplekken zijn beschikbaar, in de richting wat de leerling interesseert. Stagebedrijven ontvangen leerlingen met open armen.

 

Bedriye:
De communicatie van de leerlingen is ontwikkeld.
De leerling is zelfstandig en kent de stageprocedures.

 

Ouiam:
Mijn droom is dat studenten stage kunnen lopen bij een bedrijf wat bij hun past. Waar ze kunnen ontwikkelen en hun passie kunnen uitbreiden als student. Dat ze ook de goede beroepshouding hebben.

 

Leerervaring (welke leerervaring willen jullie de leerlingen meegeven?)

Sterre:
Hoe jezelf te presenteren/gedragen.
Een passende keuze te maken voor een stage.
Een stage te vinden en binnen te komen.

 

Denise:
De leerervaring die ik mee zou willen geven is dat leerlingen daadwerkelijk vaardigheden op de werkvloer geleerd hebben. Daarbij weten ze hoe ze zichzelf moeten presenteren bij een ‘werkgever’, want dit is iets wat bepalend is, ook voor later.

Bedriye:
Voorbeelden geven in de klas door eigen stage-ervaring te delen met leerlingen.
Tips geven.

 

Ouiam:
- cv maken
- beroepshouding
- hoe vertegenwoordig je jezelf
- stage ervaringen delen met studenten

 

Over 2 jaar (wat is de leerlingen na 2 jaar nog bijgebleven?)

Sterre:
Wat belangrijk is om in je eigen keuze mee te nemen en te overwegen.
Hoe je jezelf presenteert en gedraagt binnen een organisatie.

 

Denise:
Hoe de leerling zich kan presenteren bij een (potentiële) werkgever. Welke basisvaardigheden zijn nodig om jezelf te presenteren, zowel bij aanvang van stage als op de werkvloer.
Daarbij herinnert de leerling zijn stage twee jaar later nog omdat hij er vooral veel plezier had. Het werk gaf voldoening en heeft er voor zichzelf uitgehaald wat erin zit. Ook al was het wellicht geen geschikte stageplek, dan leert de leerling hier ook van. Dit is dan wel nodig d.m.v. reflectie.

 

Bedriye:
- Leerling kan een CV maken.
- Leerling kan zelfstandig een stageplek vinden.
- Leerling is sterker geworden in communicatie.

 

Ouiam:
Hoe hij/zij zich presenteert naar een bedrijf toe.

 

Wat als groep vooral erg naar voren kwam, is dat we het allen belangrijk vinden hoe leerlingen zich presenteren bij een stagebedrijf. Niet alleen als er al een stageplek gevonden is, maar ook voor de aanvang van een stageplek, dus het solliciteren (gesprek en brief) en een cv schrijven. We zijn na deze droomsessie tot de conclusie gekomen dat wij ons hier op willen gaan richten in onze Wikiwijs.

 

  QR- code naar Padlet