Vooruitgang?

Toekomst beeld

Toch gaat Gambia vooruit, er is namelijk inmiddels wel scholing beschikbaar. Dit is echter wel vrijwillig en niet zoals in Nederland met leerplicht. Hierdoor heeft slechts een kwart van de bevolking de voorrecht om op school te zitten. 1 van de hekel punten is het verplicht betalen van schooluniformen, deze zijn in verhouding tot hun salaris (daar is die weer, de koopkracht) erg duur. Juist het loslaten van die verplichte uniformen zou grandioos werken voor Gambia.

Ook heeft Gambia een nauwe samenwerking met de EU, hier later meer over, waardoor er verharde wegen komen die de handel in Gambia kunnen verbeteren. In de zomer is namelijk ruim 1750km aan wegennet onbegaanbaar doordat het niet geasfalteerd is en 1 grote modderpoel wordt. Hierdoor trekken veel mensen naar de steden toe als bijvoorbeeld Banjul. Hier gaan ze naartoe voor een beter leven, werk en omstandigheden. Hier zijn de basisbehoeftes ook in grotere getalen aanwezig. Hierdoor is er een kleine leegloop op het platteland, en groeien de steden aanzienlijk hard waardoor ook ontbossing weer een probleem wordt.

Economie

Ook economisch staat het land Gambia er niet al te best voor, Gambia kent namelijk een monocultuur. Dit betekent dat het land vrijwel volledig gespecialiseerd is in het produceren van 1 product. Uiteraard worden er op lokaal niveau andere producten geproduceerd om van te leven, maar dit wordt vooral op kleine schaal gedaan. Het grootste gedeelte van de landbouw is namelijk pinda's en hout. Hierdoor loopt Gambia flinke klappen op als de prijzen van deze 2 producten kelderen (omlaag gaan). Als dit zou voorkomen dan zit het grootste gedeelte van het landbouw sector met nog minder inkomsten. Hou hierbij rekening met misoogsten en inefficientie door het gebrek aan moderne technology en je snapt waarom ze het daar zo zwaar hebben.

afbeelding 14

wegen in Gambia - duur 2:34 https://www.youtube.com/watch?v=t9sCWqDFpR0