Taak: Een externe digitale verwerkingsactiviteit toevoegen

 

In jouw digitale les zet je naast de interactieve kennisclip en de afsluiting in Google of Microsoft Forms tenminste één andere externe online tool in om het leren van jouw leerlingen te bevorderen. In ieder geval zet je een toepassing in, in lesfase 6, de verwerkingsactiviteit. Dit betreft een oefening of opdracht maar geen vragen. Zowel in lesfase 3 als lesfase 7 bevraag je de leerlingen immers al. Extern betekent een andere toepassing dan welke vanuit het gekozen platform zelf aangeboden wordt.

Doe dit volgens de volgende stappen:

  1. Oriënteer je op de mogelijkheden.
  2. Word expert op het gebied van één tool.
  3. Ontwerp de perfecte toepassing voor jouw leerarrangement.
  4. Embed de online toepassing in jouw digitale les (indien mogelijk).
  5. Werk een heldere volledige instructie uit.

_________________________

Stap 1. Oriënteer je op de mogelijkheden.

Er zijn diverse verzamelsites waarop de online digitale toepassingen, geordend in toepassingsmogelijkheden, te vinden zijn. Bekijk hiervoor het bovenstaande tabblad online tools. Ga op zoek ontdek welke online tools je waar kunt inzetten.

_________________________

Stap 2. Word expert in tenminste twee toepassingen.

Houdt hierbij enkele aandachtpunten in de gaten?

_________________________

Stap 3. Aan de slag.

Eisen/richtlijnen: We verwachten dat je middels de toepassingen de kennis van alle lesdoelen en de lesinhoud inzichtelijk maakt voor de leerlingen. Zorg er daarom voor dat je online tools kiest die dit mogelijk maken. Een andere grote meerwaarde is de mogelijkheid om feedback toe te voegen, zodat leerlingen niet alleen weten of een antwoord goed of fout is, maar je hen ook een vervolgopdracht of tip kunt geven waarmee ze tot het goede antwoord kunnen achterhalen.

_________________________

Stap 4: Embedden lastig?

Ga naar ons tabblad 'veelgestelde vragen' voor een uitleg.

_________________________

Stap 5: De volledige instructie,

Het slagen van een opdracht valt of staat met een duidelijk volledige instructie op zelfwerkzaamheid. Bij de cursus Didactiek n2: Lesgeven hebben jullie reeds kennis gemaakt met de volledige instructie. De onderdelen van een volledige instructie zijn:

Wat? Wat moet de leerlingen doen?

Hoe? Hoe moet de leerlingen dit aanpakken?

Hulp? Bij wie (of wat) kan de leerlingen hulp krijgen?

Tijd? Hoe lang heeft de leerling de tijd?

Uitkomst? Wat doet de leerling met de uitkomst?

Klaar? Wat gaat de leerling doen als hij klaar is?