bij een storing in een orgaan kunnen verschillende segmenten hyperactief worden. dit uit zich aan het lichaan door een gevoelige, irriterende huid of verkrampte spieren of stijve gewrichten. Er zijn 3 reflexwegen:
tussen ingewanden en huid aan de ene kant en bindweefsel en spieren aan de andere kant : gevolg hiervan is dat verandering in de toestand van een orgaan gevolgen heeft voor de segmentaal overeenkomstige delen van de huid, spieren en gewrichten
tussen huid, psieren en gewrichten aan de ene kant en organen aan de andere kant: dit betekent dat prikkeling van huid, spieren en gewrichten een effect hebben op dieper gelegen organen. wrijving, kneding of strijking van de huid of spieren ect. allemaal hebben zij effect langs de reflexwegen op andere organen.
tussen organen onderling (of spieren) behorend tot hetzelfde segment: Zo kan een probleem aan de longen ook een probleem geven aan het hartzakje.