Je weet nu hoe het werkt met de Nederlandse lidwoorden en zelfstandig naamwoorden.
In het Duits gebruiken we ook lidwoorden. Deze noemen we in Duitsland: Artikel. Deze combineer je net als in het Nederlands met een zelfstandig naamwoord. Dit noemen we in het Duits een Substantiv.
Deze zelfstandig naamwoorden heb je al in hoofdstuk 1 voorbij zien komen en ze staan uiteraard in ieder hoofdstuk in het boek. Je kan deze in het Duits heel makkelijk herkennen. Ze worden namelijk met een HOOFDLETTER geschreven.
Kan jij de zelfstandig naamwoorden in de volgende zin aangeven? (Niet het 1e woord van een zin selecteren)
Je gaat nu leren hoe je het juiste lidwoord gebruikt bij een zelfstandig naamwoord. Dit kan je voor ieder hoofdstuk opnieuw gebruiken. Zo hoef je niet alle lidwoorden iedere keer los bij de woorden te leren
Succes!