Hieronder vind je de laatste praktische situatie waarmee je gaat oefenen: de weg vragen en iemand de weg wijzen.
Oefenen: De weg vragen en iemand de weg wijzen
Doe de woordenschat-oefening hieronder om meer te leren over hoe je iemand de weg wijst.
Bestudeer de kaart hieronder. Luister daarna naar het fragment terwijl je naar de kaart kijkt. Je hoort vier sprekers. Wie wijst je waar naar toe? (de antwoorden vind je onderaan deze pagina ;))
Giving Directions:
Doe deze video-oefening. De video wordt af en toe gepauzeerd, en dan word je gevraagd om een zinnetje te vormen of een vraag te beantwoorden.
Wil je meer oefening? Kijk dan naar een of meer van deze filmpjes:
Download de PDF hieronder. Daar vind je meerdere scripts om mee te laten zien dat je deze vaardigheid beheerst.
je kiest zelf of je aan de slag gaat met één of meerdere van deze scripts.
Onthoud: hoe meer je oefent, hoe beter je wordt :)
Lees de script(s) goed door en zorg dat je weet hoe je alles uitspreekt. In de scripts vind je een A1-versie en een A2-versie.
Maak een video-opname waarin je met een klasgenoot dit script uitspeelt. Doe dit uit je hoofd en ga dus niet voorlezen van een papiertje.
Werk je alleen? Dan zul je beide rollen moeten spelen. Tip: neem eerst de A-partij op, en daarna de B-partij, en monteer dan in iMovie het gesprek in elkaar.
Lever je video in via Seesaw.
Update je logboek in Egodact en stuur je Engels coach een berichtje via Teams om om feedback te vragen.