Ga naar de volgende link:
https://phet.colorado.edu/sims/html/forces-and-motion-basics/latest/forces-and-motion-basics_en.html
En kies de rechthoek met daar onder "Friction"
Om Situatie 1 na te maken zet je de applicatie de volgende instellingen:
Klikt op de plekken waar een rode cirkel bij staat. De 5x geeft aan dat je daar 5 keer op moet klikken.
Let er op dat in de plaatje de || (pauze knop) al veranderd is in een (play knop). Om een goede controlle te kunnen doen moet nog een extra vakje aan geklikt worden bij elke situatie. Dat vakje is het vakje voor het woord "Sum of forces". Dit betekend de som van de krachten en noemen we ook wel de Nettokracht! Door op dit vakje te klikken wordt de Nettokracht zichtbaar gemaakt!
Geef in 1 of 2 zinnen aan wat er gebeurd nadat je op de play toets hebt gedrukt. Zorg er voor dat je de zelfde 3 punten benoemt als bij de verwachting:
Een voorbeeld:
Ik zie dat de doos naar links beweegt, ik zie dat de snelheid afneemt en dat de Netto kracht naar rechts is.
Als je de instellingen hebt aangepast en weet wat je moet op gaan schrijven, dan kan je op het (play) knopje klikken om te kijken wat er gebeurt.
Nu ga je het zelfde doen voor de andere 5 simulaties. Je krijgt de instellingen voor hoe je bij een bepaalde situatie komt. Geef voor deze situaties, in een of twee zinnen, aan wat er gebeurd nadat je op play hebt geklikt!
Hieronder zie je de instellingen voor situatie 2
Klik nu op play to de snelheidsmeter ongeveer 20 m/s aangeeft, klik dan weer op de pauze knop om de situatie stil te zetten.
Zet nu de instellingen zoals aangegeven zoals hier onder:
Nu kan je weer op de play knop klikken om zo de kijken wat er gebeurd.
We kunnen nu weer door met de instellingen van Situatie 3:
Klik nu op play to de snelheidsmeter ongeveer 15 m/s aangeeft, klik dan weer op de pauze knop om de situatie stil te zetten.
Zet nu de instellingen zoals aangegeven zoals hier onder:
Nu kan je weer op de play knop klikken om zo de kijken wat er gebeurd.
We kunnen nu weer door met de instellingen van Situatie 4. Zorg er voor dat je de instellingen zo zet als bij Situatie 1. Klik dan op het volgende knopje om de simulatie te starten. Daarna kan je meteen beginnen met omschrijven wat je ziet gebeuren.
Als je zorgt dat je Situatie 4 herhaalt tot je een snelheid hebt van rond de 15 m/s, dan kan je de simulatie vanaf daar op pauze zetten. Daarna zet je de instellingen naar de volgende instellingen: