Inleiding

Je hebt vast wel een keer iemand een dressing zien maken voor een salade. Als je goed oplet, zie je dat oliedruppels blijven drijven op het oppervlak. Ook heb je misschien wel een keer iemand honing in zijn of haar thee zien doen. Deze zakt dan eigenlijk gelijk naar de bodem voordat het langzaam oplost. Waarom blijft de olie drijven op water? Waarom zinkt honing wel in water? Het antwoord waarom de ene vloeistof blijft drijven, en een ander zinkt, heeft alles te maken met dichtheid.

In deze les leer je wat dichtheid is, en hoe je er mee kan rekenen. Lees eerst de lesdoelen, en kijk dan het instructiefilmpje. Maak dan de oefeningen, en tot slot, als je denkt dat je er klaar voor bent, de toets.

Als je je best doet, ben je in totaal ongeveer 30 minuten bezig. Ben je klaar, en heb je ook het feedbackformulier ingevuld? Vraag dan aan je docent wat je dan kan gaan doen. Succes!

 

"Oil & water 1" by bitjungle