Theorie:
In een ontwikkelingsgerichte praktijk zijn spel en onderzoek leidende activiteiten. Vanuit de spel- of onderzoeksactiviteiten vindt ontluiking plaats naar specifieke kennis en vaardigheden. Als pedagogisch medewerker of leerkracht ben je voortdurend bezig om deze ontluiking doelgericht bevorderen. Je ziet welke acties het kind maakt. Je begrijpt de relatie tussen deze acties en de ontwikkeling van de cliënt. Je weet wat je kunt doen om de kwaliteit van de activiteit te verbeteren.
Bronvermelding: https://www.delerendeschool.nl/ontwikkelingsgericht-leren-jonge-kinderen/bouwen-aan-ontwikkelingsgerichte-praktijk-5-fasenmodel/#:~:text=In%20een%20ontwikkelingsgerichte%20praktijk%20zijn,om%20deze%20ontluiking%20doelgericht%20bevorderen.
Praktijk:
De ontwikkelingsgerichte activiteiten die wij hier doen zijn:
Bingo, met bingo worden de mensen geestelijk actief en blijven ze helder, dit is een favoriet van de meesten en omdat ze er een prijsje mee kunnen winnen blijven ze ook de heletijd alert.
Vragen der wijs, dit is een spel waar er vragen worden gesteld over Nederlandse typische dingen die de mensen van vroeger wel mee hebben gekregen, ook hiermee blijven ze geestelijk actief.
Jeu de boules, dit spel kan elke cliënt doen en als ze moeite hebben met lopen begeleiden we de mensen, zo blijven ze lekker actief.